Išvakarėse Maskvos milicijai išvaikius protestą ir sulaikius opozicijos lyderį Garį Kasparovą, sekmadienį Rusijos prezidento Vladimiro Putino oponentai pradėjo rinktis į protesto mitingą Sankt Peterburge.
V.Putiną autoritarinės valstybės kūrimu kaltinančių organizacijų sambūris "Kitokia Rusija" antrojo pagal dydį šalies miesto centre ketina surengti eiseną.
Pasak pareigūnų, protestuotojams leista tik surengti demonstraciją konkrečioje vietoje, o bet kokiems mėginimams organizuoti eiseną bus užkirstas kelias.
Šis įspėjimas sukėlė nuojautą, kad gali pasikartoti šeštadienio įvykiai Maskvoje, kur taikiai mažiau nei 2 tūkst. "Kitokios Rusijos" aktyvistų eisenai į centrinę miesto aikštę pastojo kelią 9 tūkst. riaušių malšinimo milicijos ir karių pajėgos.
Milicija suėmė apie 200 protestuotojų, tarp jų ir buvusį pasaulio šachmatų čempioną Garį Kasparovą, vieną "Kitokios Rusijos" lyderių. Šeštadienį vakarop jis buvo paleistas, skyrus 1 000 rublių (apie 100 litų) baudą.
Sankt Peterburge aktyvistai pradėti suiminėti dar net nespėję susirinkti.
G.Kasparovo padėjėja Marina Litvinovič teigė, kad ją ir dar aštuonis "Kitokios Rusijos" narius sulaikė ankstų sekmadienio rytą vos spėjusius atvykti į Sankt Peterburgą.
"Mus suėmė, kai tik išlipome iš traukinio. Jie mums sakė, kad tai susiję su demonstracija, - telefonu radijo stočiai "Echo Moskvy" teigė M.Litvinovič. - Formaliai tai padaryta dėl dokumentų patikrinimo, bet paskui jie mums pasakė, kad esame įtraukti į federalinį ieškomų asmenų sąrašą <...> Jie mums nesakė kodėl".
Įtampa auga artėjant 2008 metų kovo prezidento rinkimams, po kurių vietoj V.Putino šaliai ateis vadovauti kitas, kadangi konstitucija leidžia tik dvi prezidento kadencijas iš eilės.
V.Putinas, kuriam vadovaujant ėmė smarkiai augti Rusijos ekonomika, yra labai populiarus, ir analitikai įsitikinę, jog tas, kurį buvęs KGB pareigūnas įvardys kaip savo įpėdinį, įsitvirtindamas Kremliuje nesusidurs su didesniu pasipriešinimu.
Oponentai teigia, kad visa gožiantis prezidento dominavimas yra įtakingos valstybinės žiniasklaidos mašinos, kylančių pasaulinių naftos kainų nulemtos ekonomikos sėkmės ir augančios saugumo palaikymo pajėgų galios išdava.
"Kitokios Rusijos" vienijamos politinės jėgos įvairuoja nuo provakarietiškų liberalų iki kraštutinių kairiųjų, tarpusavyje turinčių mažai ką bendro, išskyrus deklaruojamą tikslą reikalauti, kad 2008 metų rinkimai būtų demokratiniai.