• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vladimiro Putino režimas garsėja ne tik karine agresija, korupcija, bet ir sąsajomis su organizuotu nusikalstamumu. Vienas Putinui parankių žmonių yra Vladimiras Barsukovas (anksčiau Kumarinas).

Vladimiro Putino režimas garsėja ne tik karine agresija, korupcija, bet ir sąsajomis su organizuotu nusikalstamumu. Vienas Putinui parankių žmonių yra Vladimiras Barsukovas (anksčiau Kumarinas).

REKLAMA

Jis yra žinomas Rusijos kriminalinis autoritetas, vadinamosios Tambovo organizuoto nusikalstamumo grupuotės lyderis iš Sankt Peterburgo.

Vladimiras Barsukovas (Kumarinas) gimė 1956 m. vasario 15 d. Aleksandrovkos kaime, Tambovo srityje. Po tarnybos armijoje, 1976 m., Kumarinas įstojo į Leningrado tiksliosios mechanikos ir optikos institutą. Tačiau jis buvo pašalintas dėl pravaikštų ir pradėjo dirbti Leningrado kavinėje „Vėjų rožė“, jis buvo atsakingas už tai, kad skolininkai susimokėtų.

Pastebėtina, kad 2001 metais jis baigė institutą, kuris tuo metu buvo tapęs universitetu, ir įgijo inžinieriaus, lazerių technologijų specialisto kvalifikaciją. Devintojo dešimtmečio pradžioje jis dirbo ekspeditoriumi ir barmenu „Talin“ kavinėje Leningrade. Tuo pačiu metu jis prisijungė prie vienos iš miesto nusikalstamų grupuočių.

REKLAMA
REKLAMA

1985 metais Kumarinas pirmą kartą pateko į kalėjimą – buvo nuteistas už chuliganizmą, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais ir dokumentų klastojimą.

REKLAMA

1987 m. paleistas lygtinai, jis pradėjo formuoti savo komandą, paremtą „tautiškumo“ principu. Gana greitai jam pavyko sukurti nusikalstamą grupuotę „Tambov“. Po to, kai 1989 m. „Tamboviečiai“ ir jų varžovai „Malyševskiai“ surengė Deviatkino mieste susirėmimą su šaunamaisiais ginklais, daugiau nei 70 „tamboviečių“ atsidūrė teisiamųjų suole.

Kumarinas 1990 metais buvo nuteistas už turto prievartavimą, jam skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė su turto konfiskavimu. 1993 metais jis buvo paleistas pagal amnestiją, grįžo į Sankt Peterburgą ir toliau vadovavo Tambovo organizuotai nusikalstamai grupuotei. 1994 m. birželį buvo pasikėsinta jį nužudyti, dėl to Kumarinas neteko dešinės rankos.

REKLAMA
REKLAMA

Posūkis nmusikaltėlio „karjeroje“

1995-aisiais (kitų šaltinių duomenimis, 1996-aisiais) Kumarinas, pasiėmęs savo motinos mergautinę pavardę Barsukova, grįžo iš gydymo įstaigos Europoje į Sankt Peterburgą. 1996 metais tapo vienu iš naftos perdirbimo gamyklos „Kirišinefteorgsintez‘‘ įkūrėjų, o nuo 1997 iki 2000 m. tapo Sankt Peterburgo kuro įmonės (PTK), kuri palaikė tvirtus ryšius su Sankt Peterburgo merija, viceprezidentu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1998 m. liepos mėn. jis ėjo PTK  direktorių valdybos pirmininko pavaduotojo pareigas. Pasak PTK direktorių tarybos pirmininko Jurijaus Antonovo, 2002 metais Barsukovas paliko įmonę.

2000 metais Vakarų žiniasklaidos priemonėse pasirodė publikacijų, kuriose buvo kalbama apie 1990-ųjų „Kumarino grupuotės“ ryšius su tuometiniu Sankt Peterburgo merijos išorės santykių komiteto pirmininku Vladimiru Putinu, kuris nuo 1997 iki 2000 metų dirbo konsultacijų tarybos nariu Rusijos-Vokietijos nekilnojamojo turto bendrovėje SPAG („Le Monde“ duomenimis, bendrovės bendrasavininkas buvo Sankt Peterburgo merija).

REKLAMA

Nurodoma, kad Barsukovo-Kumarino vadovaujama grupė „įtvirtino SPAG įmonės kontrolę ir panaudojo ją pinigų plovimui“.

2007 metais buvo užgrobta daugybė Sankt Peterburgo parduotuvių. Kumarinas dalyvavo užgrobimų organizavime, o rugpjūčio 22 d. buvo suimtas ir apkaltintas dėl sukčiavimo ir daugelio kitų susijusių nusikaltimų. Iki suėmimo dirbo Valstybės Dūmos deputato Aleksandro Nevzorovo padėjėju.

2009 metų lapkričio 12 dieną teismas Vladimirui Barsukovui (Kumarinui) skyrė 14 metų nelaisvės, kitiems byloje dalyvaujantiems asmenims – nuo ​​5 iki 15 metų. 2016 metų rugpjūčio 18 dieną Sankt Peterburgo apygardos teismo nuosprendžiu Barsukovas-Kumarinas buvo pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo nužudyti Sankt Peterburgo naftos terminalo bendrasavininką Sergejų Vasiljevą, už tai jis buvo nuteistas kalėti 23 metus.

REKLAMA

2019 metų kovą Sankt Peterburgo teismas nuteisė Vladimirą Barsukovą-Kumariną kalėti 24 metus griežto režimo kolonijoje ir sumokėti milijono rublių baudą. Jis buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos bendruomenės kūrimo. 2015 metų rugpjūtį buvęs Valstybės Dūmos deputatas Michailas Gluščenka, apkaltintas Galinos Starovoitovos nužudymo 1998 metais organizavimu, teisme pareiškė, kad Barsukovas-Kumarinas yra nusikaltimo užsakovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2019 metų balandį FSB tyrimų tarnyba Sankt Peterburge apkaltino Barsukovą byloje, dėl Valstybės Dūmos deputatės Galinos Starovoitovos nužudymo.

Nuopelnai Putino režimui

Vladimiras Barsukovas (anksčiau Kumarinas) yra nusipelnęs Putino režimui įvairiais būdais. Pirmiausia dėl nusikalstamos bendruomenės kūrimo ir valdymo, nacionalinės ir tarpvalstybinės korupcijos, pinigų plovimo, užsakomųjų žmogžudysčių ir prekybos narkotikais.

REKLAMA

Vladimiras Barsukovas-Kumarinas, pasivadinęs „naktiniu Sankt Peterburgo gubernatoriumi“, ilgą laiką buvo įtakingiausias šiaurės sostinės pasaulio, pelniusio liūdną „Banditų Peterburgo“ šlovę, veikėjas. Remiantis daugybe liudijimų nuo 1990-ųjų pradžios Sankt Peterburgo banditizmo ir teisinis pasaulis buvo tarpusavyje susiję dalykai. Barsukovas-Kumarinas palaikė tvirtus ryšius su miesto administracija, o ypač Vladimiru Putinu, kuris vadovavo miesto administracijos Užsienio ekonominių santykių komitetui.

REKLAMA

2000 m. prancūziškas „Le Monde“ ir rusiškas „Soveršenno sekretno“, o 2001 m. italų laikraštis „La Repubblica“ ir amerikiečių žurnalas „Newsweek“ (2001 m. rugsėjo 3 d.) rašė apie Vladimiro Putino ryšius su Kumarino grupuote per nekilnojamojo turto įmonę „SPAG“. Jos Vakarų vadovams ir savininkams buvo iškelta baudžiamoji byla dėl įtarimų susietų su Kolumbijos narkomafijos pinigų plovimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu tai, kad 1992 metais Putinas kartu su savo draugu „Ozero“ kooperatyve Vladimiru Smirnovu įtikino Frankfurto investuotojų grupę sukurti Vokietijos įmonę „S.Peterburg Immobilien und Beteilgungen Aktiengesellshaft“ (SPAG), kuri per dukterines Rusijos-Vokietijos įmones investavo į Sankt Peterburgo nekilnojamajį turtą. Putinas prisijungė prie SPAG „patariamosios tarybos“, kurioje dirbo iki išrinkimo Rusijos Federacijos prezidentu.

REKLAMA

Žiniasklaida nurodė, kad Barsukovo-Kumarino vadovaujama Tambovo organizuoto nusikalstamumo grupuotė „įtvirtino SPAG įmonės kontrolę ir naudojo ją pinigų plovimo tikslais – pirko nekilnojamąjį turtą Sankt Peterburge". 1999 metais SPAG pateko į Vokietijos žvalgybos tarnybos akiratį, o jos vadovas Rudolfas Ritteris buvo apkaltintas pinigų plovimu tiek Rusijos nusikalstamoms grupuotėms, tiek Kolumbijos narkotikų prekeiviams – kokaino karteliui „Kali“. Per kratą buvo rasti milijonai Šveicarijos frankų grynaisiais, o Ritter darbuotojai, kaip išsiaiškino prokurorai, išvežė į Lichtenšteiną Šveicarijos frankų prikimštus lagaminus.

REKLAMA

Yra ir kitų Putino ir Kumarino ryšio įrodymų. Pavyzdžiui Barsukovo-Kumarino ir minėto Smirnovo kontroliuojama saugumo agentūra „Reef Security“ saugojo Leningrado srityje garsųjį elitinį vasarnamių kooperatyvą „Ozero“, kurio direktorius buvo Smirnovas, o tarp steigėjų buvo ir Vladimiras Putinas bei artimiausi jo bendražygiai.

Barsukovas-Kumarinas kartu su Vladimiru Smirnovu 1995–1996 metais pradėjo Sankt Peterburgo kuro įmonės (PTK) kontrolę, kurios iniciatorius buvo Sankt Peterburgo vicemeras Vladimiras Putinas. Barsukovas-Kumarinas tapo PTK viceprezidentu. Manoma, kad nemažai kitų „Tambovo-Malyševskajos“ grupuotės kaltinamųjų taip pat buvo susiję su PTK, o 1990-aisiais dėl jos turto vyko kruvini kriminaliniai susirėmimai. 1996 m. buvo nužudytas jos prezidentas Dmitrijus Filipovas. 2004 metų kovo pabaigoje Barsukovas buvo apklaustas Vokietijos prokurorų dėl SPAG bylos, tačiau oficialūs kaltinimai jam nebuvo pareikšti. Pažymėtina, kad formaliai apklausą atliko miesto apygardos ir Vokietijos prokuratūra pagal bendradarbiavimo sutartį.

REKLAMA
REKLAMA

Kumarinas garsėjo savo ambicijomis ir nevaldomumu, todėl Putinui atėjus į valdžią ir pasirodžius daugybei atskleidžiančių publikacijų bei vykstant jo atžvilgiu tyrimams, jis tapo neramiu. Remiantis Ispanijos „Tambovo-Malyševo“ grupuotės bylos pokalbių pasiklausymais, naujasis grupuotės lyderis Genadijus Petrovas teigė, kad Kumarinas už grotų buvo pasodintas „karaliaus“ įsakymu. Atkreipkite dėmesį, kad Petrovas palaikė glaudžius ryšius su V. Putino artimaisiais. Atkreipkite dėmesį, kad pats Kumarinas interviu iš kalėjimo neigia savo pažintį su Putinu. Mažai tikėtina, kad išėjus į laisvę jis atskleis tiesą apie V. Putino ir mafijos ryšius, kol jis yra prezidentas.

1990-aisiais Sankt Peterburge dirbusio Izraelio verslininko Maksimo Freidzono liudijimas: „Kumarinas yra nusikaltėlis, kuris labai lengvai priima drastiškus sprendimus. Iš pradžių V. Putinas buvo Tambovo grupuotės tarnautoju iš merijos. Be to, jis tarnavo ir Kumarinui ir kariavusiu su juo Kostiui Kapui. Putinas jiems tarnavo ir bijojo abiejų. Kostia buvo nužudytas, Kumarinas yra kalėjime. [...] Putinas yra susietas su juo krauju ir kokaino pinigais, išplautais per naftos prekybą ir kitus miesto projektus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų