Rusija pernai savo naftos eksportą nukreipė į Indiją ir Kiniją, kai Europos Sąjungos šalys suskubo nutraukti priklausomybę nuo rusiškos energijos.
ES gruodį įvedė embargą jūra gabenamai Rusijos naftai bei viršutines ribas rusiškos naftos kainoms, dėl kurių susitarė su Didžiojo septyneto (G-7) šalimis.
Kinijai ir Indijai šie pokyčiai reiškė atpigusį rusiškos energijos importą.
„Dauguma mūsų energijos išteklių buvo nukreipta į kitas rinkas, į draugiškų šalių rinkas“, – Rusijos naujienų agentūroms skirtuose komentaruose sakė ministro pirmininko pavaduotojas Aleksandras Novakas.
„Kalbant, pavyzdžiui, apie naftos tiekimą į Indiją, pernai jis išaugo 22 kartus“, – teigė A. Novakas.
Vicepremjeras, atsakingas už Rusijos energetikos sektorių, taip pat pažymėjo, kad didėjantis tiekimas Kinijai yra ir „didžiulio darbo, kuris buvo atliktas pramonėje“, rezultatas.
Rusija, didelė energijos gamintoja ir svarbi naftos kartelio OPEC sąjungininkė, šį mėnesį, reaguodama į Vakarų sankcijas, sumažino naftos gavybą 500 tūkst. barelių per parą.
Praėjusią savaitę A. Novakas paskelbė, kad produkcijos mažinimas, kuris sudaro 5 proc. paros gavybos, pratęstas iki birželio mėnesio.
Pasak jo, šis žingsnis yra dalis atsako į Vakarų sankcijas Rusijos naftos pramonei, kuriomis siekiama apriboti Maskvos galimybes finansuoti savo karines pajėgas.
Tarptautinė energetikos agentūra (TAE) šį mėnesį pranešė, kad Rusijos pajamos iš naftos eksporto vasario mėnesį sumažėjo beveik perpus, palyginti su analogišku laikotarpiu praėjusiais metais.