Turtingiausias Rusijos oligarchas ir Anglijos futbolo klubo "Chelsea" savininkas Romanas Abramovičius išsiskyrė su antrąja žmona Irina.
Skyrybos, kurios įvyko abipusiu sutikimu, milijardieriui galėjo kainuoti ne vieną milijoną svarų. Tačiau jos neatsilieps 40 metų R.Abramovičiaus korporaciniams interesams, tarp jų - klubui "Chelsea".
"Ponas ir ponia Abramovičiai Rusijoje išsituokė abipusiu sutikimu", - sakoma antradienį vakare paskelbtame verslininko sekretoriaus spaudai Johno Manno (Džono Mano) pranešime.
Jame sakoma, kad Romanas ir Irina išsiskyrė draugiškai ir tarpusavyje suderino sąlygas, susijusias su jų penkiais vaikais, taip pat finansinius klausimus.
Tuo tarpu britų spauda karštligiškai spėlioja, kodėl ši pora išsiskyrė po 15 metų trukusios santuokos, ir užsimena, kad 39 metų I. Abramovič galėjo gauti didžiausią pasaulyje skyrybų išmoką. Britų spaudos duomenimis, R.Abramovičius taip pat įsipareigojo išlaikyti jųdviejų vaikus.
"The Sun", kuris retai sutinka su konkuruojančiu bulvariniu laikraščiu "Daily Mirror", šį kartą kaip ir jis rašo, kad buvusi "Aeroflot" stiuardesė galėjo gauti 5,5 mlrd. svarų (27,7 mlrd. litų) - kone pusę buvusio vyro turto.
Tačiau "The Sun" cituoja vieną R. Abramovičiui artimą šaltinį, kuris sakė: "Abramovičius yra labai uždaras žmogus, kuris niekada nė negalvotų viešai skalbti savo nešvarius skalbinius, kai kalba eina apie skyrybas. Tačiau jo žmona ir vaikai bus nepaprastai gerai aprūpinti, jiems nieko netrūks".
Abu minėti laikraščiai rašo, kad gandai apie sutuoktinių nesutarimus pasklido po to, kai Irina pernai spalį buvo pastebėta vienoje Londono teisininkų firmoje.
Tada R. Abramovičius asmeniškai neigė gandus apie šeimos nesantaiką. Niekas iš jo šeimos narių nesirengia paduoti skyrybų prašymo, sakė jis spalio mėnesį, kalbėdamasis su radijo stoties "Echo Moskvy" vyriausiuoju redaktoriumi Aleksejumi Venediktovu.
Dingstis skyryboms, spaudos duomenimis, buvo R. Abramovičiaus santykiai su 23-ejų metų Darija Žukova. Ši informacija iškilo viešumon, kai ją patvirtino R. Abramovičiaus atstovas J. Mannas, nors gandai apie tai sklandė seniai.
Buvusi manekenė D. Žukova, dirbusi apie įžymybes rašančiame žurnale, yra buvusi Rusijos teniso žvaigždės Marato Safino draugė. R. Abramovičius nuolat važinėja paskui ją po visą pasaulį, lankosi aukštuomenės pobūviuose ir net atsiveda ją į savo futbolo komandos rungtynes.
"The Sun" ir "Daily Mirror" rašo, kad R. Abramovičius šią savaitę su 25 metų D. Žukova buvo pastebėtas Paryžiuje. Jų nuotraukas šiems laikraščiams pasiūlė viena fotografijos agentūra, bet vėliau jos buvo atšauktos.
Kaip jau pranešta, R. Abramovičius turi ką dalytis su buvusia žmona.
Akcijų paketai, grynieji pinigai, nekilnojamasis turtas - kiek ir kokių aktyvų turi turtingiausias Rusijos pilietis, žino turbūt tik jis pats.
Tačiau per tarpininkaujančias bendroves, kai kuriais duomenimis, į "Abramovičiaus holdingą" įeina elektrinės, lengvųjų automobilių ir sunkvežimių, autobusų gamyklos, popieriaus kombinatai, bankai ir draudimo kompanijos įvairiuose Rusijos regionuose.
Pastaruoju metu pagrindinis jo pirkinys buvo metalurgijos holdingo "Evraz" akcijų paketas (3 mlrd. dolerių).
Kiti turtingiausio oligarcho aktyvai bus padalyti neskausmingai - tereikės nustatyti turto kainą ir nuspręsti, kam atiteks jachtos ir namai, o kam - grynieji ir akcijų paketai.
Šį mėnesį žurnalas "Forbes" įvertino R. Abramovičiaus turtą 18,7 mlrd. dolerių ir įrašė jį 16-uoju į turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą.
2000 metais R. Abramovičius buvo išrinktas Čiukotkos gubernatoriumi, o 2005-aisiais vietos parlamento deputatai patvirtino jo kandidatūrą antrajai kadencijai.
Tais pačiais metais R. Abramovičiaus vadovaujamą naftos kompaniją "Sibneft" nusipirko valstybės struktūrų kontroliuojama dujų milžinė "Gazprom".
Pernai gruodį R. Abramovičius padavė prezidentui V. Putinui atsistatydinimo prašymą, žadėdamas toliau "įgyvendinti kai kuriuos ekonominius projektus, padedančius kelti gyvenimo lygį Čiukotkoje".
Tačiau Rusijos prezidentas nepriėmė atsistatydinimo, ir turtingiausiais šalies verslininkas toliau eina Čiukotkos gubernatoriaus pareigas.
R. Abramovičiau nuopelnu laikoma sėkminga kova su skaudžiausia regiono rykšte - girtavimu, taip pat tai, kad čia beveik visiškai atsisakyta grynųjų pinigų ir naudojamasi elektroninėmis kortelėmis.