Tarptautinės kosminės stoties (TKS) vadas Jurijus Malenčenka per kitą mėnesį įvyksiančias savo vestuves nestovės šalia nuotakos - tuo metu jis skris 380 km virš žemės.
Tai bus pirmosios vedybos "iš kosmoso". J.Malenčenka Jekateriną Dmitrijevą ves arba telefonu, arba per savo atstovą, ketvirtadienį žurnalistams sakė jo būsimoji žmona, leidimą tuoktis gavusi viename Hiūstono priemiestyje.
"Mane tai labai jaudina. Aš beveik įpratusi elgtis netradiciškai, nepaisydama nusistovėjusių normų. Jurijus prie to prisitaikė ir jam patiko ši idėja", - sakė 26 metų J.Dmitrijeva.
Pasak jos, J.Malenčenka pasipiršo gruodžio mėnesį, o balandį išskrido į kosminę stotį. Tačiau kosmonautas nenori laukti spalio, kai grįš į Žemę.
NASA atstovas spaudai Robas Neiviesas (Robas Naviasas) naujienų žurnalistams sakė, jog vedybos telefonu greičiausiai neįmanomos, nes 41 metų J.Malenčenka užtikrino pareigūnus, kad jokia kosminės stoties įranga šiam reikalui nesinaudos.Jaunieji galės susituokti per jo atstovą, nes Teksaso įstatymai numato, kad vietoje jaunikio arba nuotakos ceremonijoje gali dalyvauti įgaliotas asmuo, jei tam yra pateisinama priežastis.
J.Malenčenkos atveju nedalyvavimo priežastis yra visiškai įtikinama."Aš esu Rusijos kosmonautas, einantis Tarptautinės kosminės stoties viršininko pareigas", - rašė jis Fort Bendo apygardos sekretorei Dajan Vilson (Dianne Wilson), aiškindamas, kodėl asmeniškai negali kreiptis dėl leidimo tuoktis.
R.Naviasas teigė nežinąs nė vieno atvejo, kad kosmonautai ar astronautai būtų susituokę būdami kosmose.
Deja, po pirmųjų "kosminių" vedybų "kosminio" medaus mėnesio nebus.Jaunavedžiai, kurie vėliau ketina susituokti ir cerkvėje Rusijoje, važiuos į Australiją, sakė J.Dmitrijeva, kuri yra gimusi tuometinėje Sovietų Sąjungoje. Jos tėvai su vaikais į Jungtines Valstijas išvažiavo, kai jai buvo ketveri metukai. Ji dirba Hiūstone.
BNS