Pasak Rusijos gynybos ministerijos atstovų, informacija apie artėjantį objektą buvo gauta iš anksto, internete buvo paskelbtas pranešimas apie artėjantį meteoritų lietų. Kadangi, sprendžiant iš pirminių duomenų apie meteorito masę ir sudėtį, buvo manoma, kad jis visiškai sudegs atmosferoje, nebuvo jokio pagrindo skelbti pavojų, sakoma pranešime.
Rusų kariškių teigimu, kol kas nė vienos pasaulio valstybės karinės technologijos nepajėgia užkirsti kelio iš kosmoso atskriejantiems objektams. Apsaugos nuo asteoroidų ir meteoritų priemonių esą paprasčiausiai nėra.
Rusijos mokslininkai jau skelbia pirmines išvadas apie „Čeliabinsko meteorito“ dydį. Pasak Rusijos mokslų akademijos Astronomijos instituto Nestacionarių žvaigždžių ir žvaigždinės spektroskopijos skyriaus vadovo Nikolajaus Čiugajo, tai buvo maždaug 10–30 tonų masės bolidas, skriejantis 30–40 km/s greičiu.
„Prognozuoti, kad panašaus dydžio meteoritas pataikys į Žemės atmosferą, galima tik naudojantis plataus lauko teleskopais, bet tada tikslios prognozės tikimybė bus labai maža, – sakė mokslininkas. – Tokių teleskopų apžvalgos kampas sudaro tik 1 laipsnį, o viso žvaigždėto skliauto plotis siekia 44 000 laipsnių.“