Rusijos kapitalo įtaka Lietuvos ūkiui tampa vis akivaizdesnė, bet ar situacija darosi grėsminga, vieningos nuomonės nėra."Mažeikių naftos" valdymą perėmus kompanijai "Jukos", koncernui "Evrochim" įsigijus "Lifosą", bankui "Konversbank" - "Snoro" banką, "Gazprom" nusipirkus trečdalį "Lietuvos dujų" akcijų, Lietuvoje imta skambinti pavojaus varpais: "Rusai eina!"
Statistika liudija, kad Rusijos kapitalas Lietuvoje per pastaruosius penkerius metus padidėjo maždaug dešimt kartų. Lietuvoje Rusija iki šiol buvo įsigijusi turto už beveik 300 milijonų dolerių. Neseniai šis skaičius dar padidėjo, kai Lietuvos Vyriausybė kompanijai "Gazprom" pardavė 34 proc. "Lietuvos dujų" akcijų.
Seimo narys socialdemokratas Justinas Karosas "Kauno dienai" sakė manąs, kad Rusijos investicijų vis dėlto nereiktų baimintis. Pašnekovas pabrėžė, kad jis yra pusiausvyros principo šalininkas. Kaip pavyzdį politikas pateikė trečdalio "Lietuvos dujų" akcijų pardavimą kompanijai "Gazprom". "Lietuvos dujų" strateginiu investuotoju yra Vokietijos koncernas "Ruhrgas", kuris pernai įsigijo 34 proc. Lietuvos kompanijos akcijų. Po sandėrio su "Gazprom" mūsų Vyriausybės rankose liko ketvirtadalis "Lietuvos dujų" akcijų.
Šias akcijas, J. Karoso nuomone, Lietuva būtinai turėtų išlaikyti savo rankose, kad "neatsitiktų taip, kaip nutiko su "Mažeikių nafta", parduota JAV bendrovei "Williams". Prastai pasirodė ir viena Singapūro kompanijų, ėmusi kontroliuoti "Alytaus tekstilę", ir ją taip nustekenusi, kad dabar įmonę turi gelbėti Lietuvos valdžia.
Kaip užkeikimas kartotas šūkis "Ivano prie vamzdžio neleisim!" galiausiai virto konfūzu. Dabar ūkio ekspertai "Williams" padarytą žalą Lietuvai vertina maždaug 1,5 milijardo litų, o dėl piktnaudžiavimų "Mažeikių naftoje" iškeltos kelios baudžiamosios bylos.
ELTA