• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos karinis laivas atidengė ugnį į ukrainiečių karinio jūrų laivyno katerį „Berdiansk“ Kerčės sąsiauryje. Skelbiama, kad išpuolio metu buvo sužeisti 6 jūreiviai. Ukrainos prezidentas dėl Rusijos agresijos sušaukė šalies Karinę tarybą ir kreipėsi į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą.

12

Rusijos karinis laivas atidengė ugnį į ukrainiečių karinio jūrų laivyno katerį „Berdiansk“ Kerčės sąsiauryje. Skelbiama, kad išpuolio metu buvo sužeisti 6 jūreiviai. Ukrainos prezidentas dėl Rusijos agresijos sušaukė šalies Karinę tarybą ir kreipėsi į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą.

REKLAMA

Portalas „Inforesist.org“ skelbia, kad trys ukrainiečių laivai, kurie anksčiau turėjo problemų plaukiant pro Rusijos užgrobtus teritorinius vandenis, buvo užpulti ir užimti. Jų dabartinė buvimo vieta nėra žinoma.

00:38 Rusija išplatino pranešimą, kuriame savo veiksmus aiškino „pažeistomis teisėmis“. „Sekmadienį ryte Rusijos valstybės sieną pažeidę Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai „Berdiansk“, „Nikopol“ ir „Jana Kapu“ 19 val. vietos laiku dar kartą bandė neteisėtus manevrus Rusijos teritoriniuose vandenyse. Į teisėtus juos lydėjusių pasienio ir Juodosios jūros laivyno laivų reikalavimus nedelsiant sustoti jie nereagavo, atliko pavojingus manevrus“, – teigiama FSB pranešime.

Jame pažymima, jog per incidentą Kerčės sąsiauryje šalia Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio, „siekiant priversti Ukrainos karo laivus sustoti, buvo panaudota ginkluotė“.

REKLAMA
REKLAMA

00:37 Ukrainos prezidentas pranešė, kad buvo nuspręsta siūlyti Aukščiausiajai Radai svarstyti karinės padėties klausimą. P. Porošenka taip pat visų rezervo karių paprašė „būti pasiruošus“.

REKLAMA

00:21 Ukrainos prezidentas pranešė, kad Ukrainos Aukščiausioji Rada turės spręsti, ar skelbti karinę padėtį šalyje.

00:19 Vyksta Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos susirinkimas, kuriame turėtų būti nuspręsta, kaip reaguoti į Rusijos agresiją.

00:01 Į Rusijos nelaisvę pateko daugiau nei 20 Ukrainos karių, skelbia Ukrainos prezidento atstovas okupuotame Krymo krašte Borisas Babinas.

23:24 Ukraina svarstys karinės padėties skelbimo galimybę, o Rusijos elgesys yra karinės agresijos aktas, pareiškė Ukrainos nacionalinės gynybos ir saugumo sekretorius Aleksandras Turčinovas. Rusija pripažino, kad sulaikė tris ukrainiečių laivus, trims sužeistiems kariams yra suteikiama medicininė pagalba. Sulaikymo priežastis – „neteisėtas sienos kirtimas“.

REKLAMA
REKLAMA

22:47 Ukrainos karinis jūrų laivynas savo feisbuke patikslino informaciją, kad Rusijos išpuolio metu buvo sužeisti 6 ukrainiečių laivyno kariai. Visi trys laivai, du iš kurių buvo apšaudyti ir pažeisti, yra plukdomi į krantą. Du iš jų – „Berdiansk“ ir „Jani Kapu“ – buvo užimti, o trečiasis „Nikopol“ – užblokuotas, ir plaukia kartu su kitais. 

22:44 Rusijos FST atstovai tikina, kad prie Kerčės sąsiaurio priartėję Ukrainos laivai „išplaukė atgal į Berdianską“. Vėliau vietos žiniasklaida paaiškino, kad tai nėra tie patys laivai, kurie buvo užimti, o turėjęs atvykti ukrainiečių pastiprinimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

22:19 Ukraina kreipėsi pagalbos į JAV, pareiškė Ukrainos ambasadorius Vašingtone Valerijus Čalyj. 

22:16 Ukrainos prezidentas Petro Porošenka sekmadienį vakarą dėl įvykių Kerčės sąsiauryje skubiai sušaukė kariuomenės vadų pasitarimą, pranešė prezidento atstovas spaudai Sviatoslavas Ceholko, pranešė Ukrainos agentūra „Unian“.

„Dėl nepaprastųjų įvykių Azovo (jūroje) prezidentas sušaukė karinę tarnybą“, – pranešė S. Ceholko per „Facebook“ socialinį tinklą.

REKLAMA

„Unian“, remdamasi Ukrainos karinių jūrų pajėgų vadovybės informacija, skelbė, jog sekmadienį vakare Rusija Kerčės sąsiauryje atidengė ugnį ir užgrobė tris Ukrainos laivus. Teigiama, jog rusams apšaudžius Ukrainos laivus, buvo sužeisti du Ukrainos kariniai jūreiviai. Kol kas neaišku, ar Ukrainos kariai patys buvo paleidę ugnį.

21:37 informaciją apie užgrobtus ukrainiečių laivus patvirtino ir Ukrainos karinis laivynas. Ukrainos kariuomenės atstovų teigimu, buvo apšaudyti „Berdiansk“ ir „Nikopol“ laivai. Trečiasis laivas taip pat buvo priverstas sustoti. Visus tris ukrainiečių laivus užėmė Rusijos spec. pajėgų kariai. Skelbiama apie du sužeistus ukrainiečius. 

REKLAMA

 

Ukrainiečių laivo taranavimo momentas:

Ukraina kreipėsi į JT Saugumo Tarybą dėl padėties Kerčės sąsiauryje

Ukraina kreipėsi į Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) Saugumo Tarybą dėl Rusijos laivų veiksmų prieš Ukrainos laivus Juodojoje ir Azovo jūrose, pranešė Ukrainos nuolatinis atstovas JTO Volodymyras Jelčenko.

„Prezidento nurodymu nedelsdami kreipiamės į JT Saugumo Tarybą“, – sekmadienį pranešė V. Jelčenko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos karinis jūrų laivynas skelbė, kad Rusijos pasieniečių laivas sekmadienį ryte taranavo vieną iš Ukrainos buksyrų Juodojoje jūroje prie Maskvos aneksuoto Krymo, tai pavadindamas „atvirai agresyviu veiksmu“. Anot Kijevo, incidentas įvyko tuomet, kai trys Ukrainos laivai, įskaitant du nedidelius karo laivus, plaukė Azovo jūra, kuri laikoma padidintos įtampos tarp dviejų šalių zona, į Ukrainos Mariupolio uostą. 

REKLAMA

Savo ruožtu Rusija tvirtina, kad Ukrainos laivai neteisėtai įplaukė į jos teritorinius vandenis, kurie yra 2014 metais aneksuoto Krymo dalis, ir tyčia išprovokavo konfliktą.

Vėliau trys Ukrainos karo laivai priartėjo Kerčės sąsiaurio nuo Juodosios jūros pusės, tačiau buvo užblokuoti Rusijai priklausančio krovininio sausakrūvio.

Ukrainos karinių jūrų pajėgų vadas Ihoris Vorončenka pareiškė nežinąs, kiek laiko šiems trims Ukrainos kariniams laivams teks laukti galimybės praplaukti per Kerčės sąsiaurį, pabrėždamas, jog jų „įgulos pasirengusios kovai“. Tuo tarpu Rusija pranešė, jog dar du Ukrainos laivai iš Berdiansko uosto „didžiausiu greičiu“ plaukia link Kerčės sąsiaurio, tai pavadindama Kijevo „neatsakingu sprendimu“.

REKLAMA

Ukraina yra padidinusi laivyno ir patruliuojančių pasieniečių laivų skaičių Azovo jūroje, kuri yra pasiekiama plaukiant per Kerčės sąsiaurį tarp Krymo ir Rusijos. Kijevas teigia, kad laivų skaičių padidino reaguodamas į tai, kad Rusija šiame rajone sustiprino patruliavimą ir nepateisinamai ilgai tikrina komercinius laivus.

Be to, Maskva yra sulaukusi Ukrainos ir Vakarų priekaištų dėl tyčinio trukdymo laivams patekti į Mariupolio uostą, kuris yra gyvybiškai svarbus šio Ukrainos regiono sunkiajai pramonei. Mariupolis yra įsikūręs netoli sienos su Rytų Ukraina, kurią kontroliuoja Kremliaus remiami prorusiški separatistai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų