Neseniai paskelbti Tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) kaltinimai Sočyje įsikūrusiai akredituotai antidopingo laboratorijai yra „itin detalios“ ir todėl „kelia nerimą“, rašoma straipsnyje. Kadangi kalbama apie laboratoriją, kuri dirbo 2014-ųjų olimpinių žaidynių Sočyje metu, TOK yra suinteresuotas, kad greitai ir iki galo būtų išaiškinti rusams mesti kaltinimai.
Anot T. Bacho, neturi būti jokių abejonių – įskaitant ir tuos „nešvariuosius“ sportininkus – kad TOK taikys savo „nulinę toleranciją dopingui“ ne tik pavieniams sportininkams, bet ir visai jų aplinkai. Priemonės, kurių bus imtasi, varijuoja nuo draudimo dalyvauti Olimpiadose visam laikui ir griežtų piniginių sankcijų iki pačių nacionalinių federacijų pašalinimo ar suspendavimo kažkuriam laikotarpiui, kaip tai jau buvo padaryta Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos atžvilgiu.
„Rusijos sportininkų dalyvavimas Rio žaidynėse didžiąja dalimi priklausys nuo WADA tyrimo rezultatų, – rašė T. Bachas. – Ir jeigu tyrimo metu pasirodys organizuotos ir visa apimančios dopingo sistemos kitose sporto šakose, tarptautinėse federacijose, TOK teks priimti sudėtingą sprendimą renkantis tarp kolektyvinės atsakomybės ir individualaus teisingumo“.
T. Bachas pažymėjo, kad TOK priėmė sprendimus „nepriklausomai nuo sporto rūšies ir tautos, patikrinti iš naujo visus mėginius, kurie buvo paimti Olimpinių žaidynių Pekine 2008-aisiais ir Londone 2012-ais metu, jau remiantis naujausiais šiuolaikiniais metodais“. „Šie ryžtingi veiksmai tikriausiai reikš tai, kad dar kelios dešimtys dopingą vartojusių sportininkų negalės dalyvauti Rio olimpinėse“, – teigiama straipsnyje.