Senatoriaus teigimu, branduolinio ginklo Ukrainoje panaudojimo atveju radiacija pasklistų į aplinkines valstybes, „įskaitant Lenkiją“, o tai reikštų, kad yra pažeidžiamas NATO 5-asis straipsnis, kuris numato visų aljanso valstybių atsaką vienos iš jų puolimo atveju.
L. Grahamas pažymėjo, kad branduolinio ginklo panaudojimas siekiant „išgąsdinti ir atbaidyti“ Rusijai turės „katastrofiškų, triuškinančių pasekmių, kaip anksčiau ir žadėjo J. Sullivanas“. „Tačiau, mano manymu, jeigu Rusija panaudotų branduolinį ginklą Ukrainoje, tai būtų pačios NATO puolimas. Radiacija neapsiribotų tik Ukrainos teritorija, ji išplistų į kaimynines šalis, kurios patenka į NATO skydą. Jeigu tokia diena ateitų, o aš tikiuosi ir meldžiuosi, kad taip nebūtų, tai NATO turėtų būti laikoma, įskaitant ir JAV, kaip Rusijos išpuolis prieš pačią NATO“, – paaiškino JAV senatorius.
Tą pačią mintį JAV respublikonų atstovas išdėstė ir kovo mėnesį, kuomet perspėjo, kad branduolinio ginklo panaudojimas Ukrainoje būtų vertinamas, kaip NATO šalių puolimas.
Rugsėjo 21-ąją, skelbdamas mobilizaciją šalyje, Rusijos prezidentas V. Putinas aiškino, kad Rusija gali panaudoti branduolinį ginklą gindama savo valstybės teritoriją „ir tai nėra blefas“.