„Rusijos Federacijos Aukščiausiasis Teismas atmetė mano prašymą užginčyti atsisakymą leisti užsiregistruoti“, – socialiniuose tinkluose pareiškė jis, pridurdamas, kad ketina apskųsti šį sprendimą.
Kiek anksčiau šį mėnesį Rusijos rinkimų komisija nusprendė neleisti už taiką pasisakančiam politikui dalyvauti prezidento rinkimuose.
Naujieną apie Aukščiausiojo Teismo sprendimą jis gavo būdamas užsienyje, kur, pasak politiko, atostogauja su vaikais.
„Pastarieji du mėnesiai tikriausiai buvo sunkiausi mano gyvenime“, – sakė B. Nadeždinas antradienį, pranešdamas, kad yra išvykęs iš šalies.
„Nusprendėme neatšaukti seniai suplanuotos ir ilgai lauktos nedidelės visos šeimos kelionės į Azijos šalį“, – pridūrė jis, teigdamas, kad vis dar stengiasi grįžti į rinkimų sąrašą.
Pretendentai, norintys varžytis rinkimuose, turi pateikti 100 tūkst. rėmėjų parašų. Rinkimų komisijai patikrinus jų teisėtumą, klaidų ar neatitikimų negali būti rasta daugiau kaip 5 proc. jų.
Pasak Centrinės rinkimų komisijos, 95 587 iš beveik 105 tūkst. patikrintų B. Nadeždiną remiančių parašų buvo pripažinti galiojančiais, bet to nepakanka įregistruoti jį kandidatu. Politikas apskundė šį sprendimą.
Prieš paskelbiant sprendimą B. Nadeždino komanda sakė, kad tarp Komisijos rastų esą klaidų yra nereikšmingų spausdinimo klaidelių, atsiradusių ranka rašytus duomenis perkeliant į jos kompiuterius.
Nuo 2022 metų vasario, kai pasiuntė savo kariuomenę į Ukrainą, Rusija vis griežtina įstatymus prieš viešą kitokių nuomonių reiškimą, nors jie ir taip buvo griežti. Dešimtys žmonių, pasisakiusių prieš invaziją į Ukrainą, atsidūrė kalėjimuose.
Kovo 15–17 dienomis vyksiančiuose rinkimuose Vladimiras Putinas turėtų užsitikrinti dar vieną šešerių metų kadenciją, todėl Kremliuje liktų bent iki 2030 metų.
Visiems svarbiems opozicijos politikams jau yra uždrausta dalyvauti rinkimuose.
Kaip kandidatai rinkimuose dabar yra įregistruoti tik trys kiti žmonės ir visi jie yra iš Kremliaus remiamų formaliai opozicinių partijų.