Ji įvyko tą pačią dieną, kai netoli esančiame Kryme buvo surengtas prieštaringai vertinamas referendumas dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos ir prisijungimo prie Rusijos. Šis sutapimas akcentavo tai, kad Ukrainos krizės šešėlis visuomet lydėjo šias žaidynes.
Ceremonija Sočio stadione „Fišt“, kurioje dalyvavo prezidentas Vladimiras Putinas, baigėsi vasario 7 dieną prasidėjusios žaidynės.
Ugnis, degusi olimpiniame aukure, buvo užgesinta, o olimpinė vėliava buvo perduota kitų žaidynių šeimininkui, Pjončano miestui Pietų Korėjoje, taip užbaigiant kelionę, pradėtą 2007 metais, kai V.Putinas laimėjo teisę rengti žiemos olimpiadą.
V.Putinas, kuris vadovavo siekiui surengti žiemos olimpiadą ir žiemos parolimpines žaidynes, per uždarymo ceremoniją sėdėjo VIP tribūnoje, bet, kaip reikalauja protokolas, nieko nekomentavo.
Šeimininkai maudėsi šlovės spinduliuose lengvai iškovoję daugiausiai medalių, tarp jų – 30 aukso.
Jie smarkiai aplenkė antroje vietoje su devyniais medaliais likusius vokiečius. Gerai pasirodė ir ukrainiečiai – jie liko ketvirtoje vietoje ir turi penkis aukso medalius.
Pasakydamas didžiulį komplimentą Rusijai, Tarptautinio parolimpinio komiteto (TPK) prezidentas seras Philipas Cravenas (Filipas Kreivenas) uždarė žaidynes, teigdamas, jog jos buvo „visų laikų geriausios parolimpinės žaidynės“.
Pasak jo, parolimpinė dvasia „suvienijo ir užkrėtė mus visus Sočyje“, o šios žaidynės buvusios tokios nepaprastos, jog „niekas nenorėjo, kad jos pasibaigtų“.
Ph.Cravenas taip pat pastebėjo, kad dėl parolimpiados Sočis buvo „transformuotas į miestą be kliūčių“ ir tapo pavyzdžiu kitiems Rusijos miestams.
„Ar jaučiate didesnio laipsnio laisvumą? Aš jaučiu, galiu jums tai pasakyti“, – pareiškė jis, skambant džiaugsmingiems žiūrovų šauksmams.
Rusijos premjero pavaduotojas Dmitrijus Kozakas savo kalboje sakė, jog Sočio žiemos olimpiada ir parolimpiada „ilgai pasiliks žmonių širdyse visoje planetoje“.
„Atėjo laikas pasakyti viso gero, tačiau mes vėl susitiksime. Sveiki atvykę į Rusiją!“ – pareiškė jis.
Uždarymo ceremonija prasidėjo stulbinamu puikiai surežisuotu pasirodymų su neįgaliųjų vežimėliais, per kurį šokėjai demonstravo triukus aukštai ant lynų. Vėliau neįgalieji šokėjai rodė stulbinamus sugebėjimus – pavyzdžiui, kazokų šokį, sėdėdami vežimėliuose ir iš jų iššokdami.
Tačiau žaidynėms nepavyko išvengti konflikto Ukrainoje šešėlio, kai prorusiškos pajėgos užėmė Krymo pusiasalį, išprovokuodamos tarptautinės bendruomenės pasmerkimą.
Demonstruodami simbolišką, tačiau į akis nekrentantį protestą, ukrainiečiai sportininkais per apdovanojimo ceremonijas uždengdavo savo medalius delnais.
V.Putinas anksčiau padėkojo sporto pareigūnams, kad jie „atribojo parolimpiadą nuo politikos“.