Rusijoje kilo nerimas dėl Turkijos veiksmų ir augančios įtakos. Vieno rusų parlamentaro teigimu, Ankara naudojasi dabartiniu savo statusu, ar viešosios nuomonės įspūdžiu Rusijoje, siekdama savų tikslų, kurie silpnina pačią Rusiją.Naudojantis tuo, kad Rusija faktiškai neteko visų sąjungininkų po to, kai pradėjo Ukrainos puolimą, Ankara aktyviai plečia savo įtaką tiurkų gausiai gyvenamuose regionuose, tiek netoli Rusijos, tiek ir pačioje Rusijoje.
„Turkija veržiasi į Kaukazą, į Kaspijos jūros regioną, ji tvirtina ryšius su tiurkų tautomis Rusijos Federacijoje ir net Jakutijoje, apeinant valstybę (centrinę valdžią, – red. past.)“ – aiškino Rusijos Dūmos deputatas, „Vieningosios Rusijos“ narys Konstantinas Zatulinas leidiniui „Pervyj Krymskij“.
Jo teigimu, Turkija bando po savimi pakišti buvusią sovietinę Vidurinę Aziją, rodo susidomėjimą Altajaus kraštu, vysto kontaktus su Mongolija.
„Tai atitinka dabartinės Turkijos vadovybės ideologiją, kuri aiškiai nukreipta į Didįjį Turaną („turanas“ – sen. iraniečių žodis, kuriuo jie vadina Centrinę Aziją, – red. past.), atsižvelgiant į savo įtakos zonas, ir jie yra mūsų konkurentai – šių regionų integracija vyksta arba aplink Maskvą, arba aplink Ankarą. Pas mus išaugo nemažas kiekis turkų lobistų, kurie tiesiog gieda apie viską, ką daro Turkija. Jūs paklausykite pagrindiniuose kanaluose, ką kalba, pavyzdžiui, Igoris Korotčenka, Sergejus Markovas ar Maksimas Ševčenka“, – piktinosi rusų politikas.
Vidurinės Azijos šalys (Turkmėnija, Uzbekija, Kirgizija, Tadžikija ir Kazachija, o kartais prie jų dar priskiriamos Mongolija ir Afganistanas) daugelį dešimtmečių buvo Sovietų Sąjungos, o vėliau ir Rusijos įtakos zonoje. Nepaisant to, įtaką šiame regione pastaruoju metu atkyviai stiprina ir Kinija su Turkija.