Pamaskvėje dingo šešiolikmetė vieno iš „Lukoil'o“ vadovų duktė. Mergaitė prapuolė išėjusi pas korepetitorių. Tai jau ne pimas atvejis, kai dingsta naftininkų vaikai.
Dingusios moksleivės tėvas Robertas Tesliukas (49 m.) yra vienos „Lukoil'o“ koncerno bendrovės generalinis direktorius. Tos bendrovės būstinė yra Kaire. Kartu su žmona Egipte jis ir gyvena. Jo duktė Viktorija kartu su močiute gyvena prabangių namų rajone netoli Maskvos.
Tą dieną Viktorija pasakė močiutei, kad važiuoja į Maskvą, ir išėjo iš namų. Po poros valandų jos ėmė ieškoti mokytojas, pas kurį ji taip ir neatvažiavo. Mergina mobiliuoju telefonu neatsiliepė. Iš pradžių buvo kvietimo signalas, o vėliau telefonas dingo iš ryšio zonos. Kai Viktorija neatsirado ir kitą rytą, iš Kairo specialiu lėktuvu į Maskvą sugrįžo jos tėvai.
Maskvos policijoje iškelta baudžiamoji byla dėl nužudymo. Tiesa, kriminalistai neturi jokių duomenų, kad mergaitė jau nebegyva, tačiau kai byla tiriama dėl nužudymo, galima atlikti daugiau procesinių veiksmų. Viktorijos dabar ieško ne tik policija – miškus „šukuoja“ ir kareiviai, o jos telefono ieško žvalgybininkai.
Tėvai kreipėsi pagalbos ir į ekstrasensus. Šie visi kaip vienas tvirtina, kad mergina esanti paslėpta kažkokiame apleistame name ir kad jos gyvybei gresiąs didelis pavojus.
Viktorija yra išvaizdi mergaitė ilgais šviesiais plaukais. Nors jai dar tik šešiolika, atrodo kaip aštuoniolikos, rengiasi žinomų firmų drabužiais. Paskutinį kartą pastebėta autobusų stotelėje Gribkų kaime, netoli savo namų. Apie tai, kad ji pati galėjo palikti namus, nebuvo jokių užuominų.
Kol kas teisėsauga Viktorijos dingimo nesieja su pagrobimu, vis dėlto bendradarbiai, kaimynai tokią versiją laiko labiausia tikėtina.
Štai prieš 2 metus buvo dingęs kompanijos „Rosneft“ viceprezidento šešiolikmetis sūnus Michailas Stavskis. Nusikaltėlius pavyko sulaikyti. Patį M. Stavskį dar ir dabar prižiūri psichiatrai, jis nedalyvavo nė teisme. Savo ruožtu teismas pagrobėjui Magomedui Gorčanovui paskyrė kalėti 14 metų, o jo sėbrui Zaremui Datajevui – 6 metus.
Prieš dešimtmetį buvo pagrobtas ir „Lukoil'o“ pirmasis viceprezidentas Sergejus Kukura. Ir tą kartą pagrobėjai taip ir negavo išpirkos, tik atsidūrė už grotų.