• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Niokojantys gaisrai Rusijoje gali praryti milijonus hektarų miško ir padaryti daugiau žalos nei pernai siautusios liepsnos, įspėja aplinkosaugos specialistai.„Mes degame, smarkiai degame. Šių metų situacija jau dabar daug blogesnė nei pernai“, – teigė organizacijos „Greenpeace“ miškų ekspertas Aleksejus Jarošenka.

REKLAMA
REKLAMA

2010 metais iki tol nematytos karščio bangos sukelti gaisrai pražudė 55 žmones, sunaikino tūkstančius namų ir 2,6 mln. hektarų miško, praneša naujienų agentūra AP.

REKLAMA

Šiemet kovodami su liepsnomis jau žuvo trys ugniagesiai, dešimtys gaisrų apėmė daugiau kaip 600 tūkst. hektarų miško. Tai beveik tris kartus didesnė teritorija nei pernai tuo pačiu metu, pranešė nepaprastųjų situacijų ministerija.

„Greenpeace“ teigia, kad vyriausybė nutyli apie gaisrus, ypač apie atsinaujinusius durpynų gaisrus aplink Maskvą, kurie pernai šalies sostinę užpildė aitriais, nuodingais dūmais.

REKLAMA
REKLAMA

„Aplink Maskvą jų yra dešimtys. Kai kuriuos jų užgesinti dabar jau techniškai neįmanoma“, – žurnalistams teigė „Greenpeace“ atstovas Grigorijus Kuksinas.

Užsidegę durpynai gali smilkti mėnesius ar net metus, o jų neužgesina nei smarkios liūtys, nei sniegas. Degdami jie išskiria aitrius dūmus, kurie gali suketi sveikatos problemų astma, bronchitu ar širdies ligomis sergantiems žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai Maskva skendėjo tirštame smoge. Dėl to ir dėl didelio karščio mirčių skaičius išaugo dvigubai.

Sovietiniais laikais intensyviai eksploatuota daugybė aplink Maskvą ir kitus vakarų Rusijos miestus esančių durpynų, o durpės buvo naudojamos kaip kuras. Jas pakeitus anglimi ir nafta, durpynai apleisti.

Maskvos pareigūnai teigia skyrę 150 mln. dolerių durpynams užlieti, tačiau „Greenpeace“ tvirtina, kad dėl korupcijos ir biurokratijos beveik nieko taip ir nepadaryta.

REKLAMA

„Tai, kas padaryta, – tik lašas jūroje“, – teigė organizacijos atstovas A. Jarošenka.

Rusijos miškų agentūros vadovas paneigė, kad Maskvai grėsmė kyla ir šiemet, tačiau pripažino, kad miškų ir durpynų gaisrų banga neišvengiama.

„Vasara bus įtempta ir nelengva“, – žurnalistams sakė Viktoras Masliakovas.

Anot jo, vyriausybė turėtų paskelbti nepaprastąją situaciją trijuose Sibiro regionuose, kur dėl neįprastai karštų ir sausų orų kyla daugybė gaisrų.

REKLAMA

22 proc. pasaulio miškų yra Rusijoje.

„Mūsų planeta turi du plaučius – Amazonės atogrąžų mišką ir Sibiro taigą. Pastaroji baigia sudegti“, – kalbėjo Rusijos gamtos apsaugos draugijos, seniausios šalyje aplinkosaugos organizacijos, atstovas Vladimiras Gandža.

Aukštas vyriausybės pareigūnas apkaltino nelegalius miško kirtėjus sukeliant kai kuriuos gaisrus Sibire, taip bandant nuslėpti savo neteisėtos veiklos pėdsakus.

„Jie viską padega, kad nuslėptų (pėdsakus)“, – naujienų agentūra ITAR-TASS citavo vicepremjerą Viktorą Zubkovą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų