JAV pirmauja pasaulyje pagal veikiančių kosminių aparatų, skriejančių aplink Žemę, skaičių, o Rusija tapo pasauline lydere pagal vadinamųjų kosminių šiukšlių (nefunkcionuojančių kosminių aparatų, jų fragmentų ir panaudotų raketinių pakopų) skaičių, pranešė Rusijos nauienų agentūra „Interfax“.
Ji remiasi Rusijos Centrinio mašinų gamybos mokslinių tyrimų instituto specialistų atlikto tyrimo duomenimis.
„Iš šiuo metu Žemės orbitoje veikiančių kosminių aparatų didžiausia dalis priklauso JAV (371 palydovas), Kinijai (113) ir Rusijai (111), – sakoma instituto specialistų ataskaitos išvadose. – Skaičiuojant procentais JAV dalis sudaro 32 proc., Rusijos ir Kinijos - po 10 proc., Japonijos, privačių bendrovių „Globalstar“ ir SES – po 4 - 5 proc., Indijos ir kompanijos „Intelsat“ – po 3 proc. Visoms kitoms šalims ir palydovų operatoriams atitenka 2 proc. viso šiuo metu aplink Žemę skriejančių veikiančių kosminių aparatų kiekio.“
Rusijos kosmoso specialistai paskelbė ir labiausiai kosmosą nebeveikiančiais aparatais teršiančių valstybių sąrašą. Jame pirmauja Rusija: jai priklauso 6 125 kosminėmis šiukšlėmis laikomų objektų Žemės orbitoje. Po to seka JAV su 4 627 šiukšlėmis ir Kinija su 3672.
Apie 80 proc. kosminių šiukšlių skrieja žemosiose orbitose, 12 proc. yra aukštose elipsės formos orbitose, o 6 proc. – geostacionarių orbitų srityje, sakoma pranešime.