Sekmadienį tūkstančiai nacionalistų žygiavo Maskvoje skanduodami šūkius, tokius kaip „Maskva – rusų miestas“. Taip buvo norėta išreikšti pasipiktinimą gyventi ir dirbti atvykstančiais tamsesnės odos migrantais iš Kaukazo ir Centrinės Azijos, teigia „ABCnews“.
Eitynės vyko Vienybės dieną, kuri yra nacionalinė šventė, paskelbta 2005 metais siekiant pakeisti Bolševikų revoliucijos minėjimą.
Nacionalistai kaltina Kremlių dėl švaistūniškų privilegijų migrantams ir mažumoms taip ignoruojant etninius rusus ir kartu priešinasi valstybės subsidijoms, teikiamoms neramioms, daugiausiai musumoniškoms, Kaukazo respublikoms.
Kol kas nepasirodė jokių pranešimų apie smurtą eitynių metu, kuriose, pagal policijos paskaičiavimus dalyvavo apie 6 tūkst. žmonių. Tačiau naujienų agentūra ITAR–Tass praneša, kad policija užsimena apie 25 demonstrantų, kurie dėvėjo nacių svastikas ir skandavo šūkius metro stotelėje, suėmimą.
Apklausos parodė, kad apytiksliai pusė rusų piktinasi Kaukazo ir Centrinės Azijos imigrantais ir migrantais ir tokie sentimentai dažnai persidengia su opoziciniais judėjimais, kurie dramatiškai išaugo praėjusį gruodį prasidėjus parlamentiniams rinkimams, pažymėtiems įtarimais dėl sukčiavimo.
Viena ryškiausių judėjimo figūrų, prieš korupciją kovojantis aktyvistas Aleksejus Navalnis, kreipdamasis į Kremlių prašė, kas „būtų nustota maitinti Kaukazą“ ir ypatingai Čečėniją. Regionas yra „apsikrėtęs“ sukilėliais ir įklimpęs skurde bei savivaliavime.
Per savo pirmąsias kadencijas (2000–2008) Vladimiras Putinas kultivavo nacionalistinius sentimentus. Tačiau antrosios kadencijos pabaigoje smurtas rasistiniu pagrindu ženkliai išaugo. Daugiau nei 100 imigrantų buvo nužudomi kiekvienais metais nuo 2007–ųjų iki 2009–ųjų.
Griežtos priemonės nacionalistams pradėtos taikyti 2010 metais, kai tūkstančiai nacionalistiškai nusiteikusių futbolo chuliganų prie Kremliaus susirėmė su policija.
Ryškiausios nacionalistinės grupės, įskaitant Slavų sąjungą ir Judėjimą prieš nelegalią migraciją, buvo uždrausti dėl ekstremistinių pažiūrų, tačiau jų lyderiai vėliau įkūrė kitas grupes.