Naujienų portalas „Skynews“ teigia, kad Kremliaus naujienų agentūros TASS pranešime rašoma, jog simuliatorių sukūrė Rusijos karinės logistikos akademijos mokslininkai.
„Prietaisas aiškiai imituoja branduolinio sprogimo požymius – smūgio efektą, šviesos blyksnį ir grybo formos dulkių debesį, – rašoma pranešime. – Išradimas bus naudojamas pratybose ir praktiniuose mokymuose su kariniais vienetais, siekiant pagerinti kovines operacijas sausumoje panaudojant branduolinį ginklą“.
Naujasis išradimas pakeis senesnį Rusijos branduolinio sprogimo imitatorių IU-59, kuris, pasak TASS pranešimo, „jau yra pasenęs“.
Karo įtampa
Pastaraisiais metais įtampa dėl branduolinio konflikto pavojaus padidėjo dėl Rusijos invazijos į Ukraina. Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas sukėlė daug nerimo po to, kai Kremlius paskelbė, kad dalį savo branduolinio arsenalo atiduoda Baltarusijai.
„Taktinių branduolinių ginklų perdavimas Minsko kontrolei yra atgrasymo elementas, tiems, kurie galvoja apie mūsų strateginio pralaimėjimo sukėlimą“, – teigė V. Putinas 2023 m. liepą.
Tai buvo tiesioginis grasinimas JAV ir kitoms NATO narėms, kurios remia Ukrainą.
Kiti V. Putino sąjungininkų pasisakymai kelia nerimą dėl galimo branduolinio karo tarp Rusijos ir Vakarų.
Vakarai ir Rusija
Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Mededevas socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbė, kad Maskva gali atsakyti branduoliniu smūgiu, jei Ukraina, padedama Vakarų, pradės puolimą Rusijos teritorijoje.
D. Mededevas kuris šiuo metu yra Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas, 2022 m. gruodį yra įspėjęs, kad NATO šalys, padedančios Ukrainai, gali tapti teisėtais kariniais taikiniais per vykstantį karą.
Rusija ir JAV turi didžiausia branduolinių ginklų arsenalą. Joms tenka apie 90 proc. viso pasaulio atominių ginklų inventoriaus.
Naujienų portalas tv3.lt jau rašė apie D. Mededevo grasinimus branduoliniais ginklais Ukrainai.