Kaip praneša Irano žiniasklaida, S. Šoigu tapo aukščiausio rango Rusijos kariškiu, aplankiusiu Teheraną nuo 2002 metų, o naujoji sutartis buvo pasirašyta tuo metu, kai abiem šalims yra taikomos Vakarų valstybių sankcijos.
Pagal tą sutartį numatoma rengti bendras karines pratybas ir mokymus, taip pat „bendradarbiauti taikos palaikymo misijose, užtikrinant regioninį ir tarptautinį saugumą bei stabilumą, kovoti su separatizmu ir ekstremizmu“, – tai teigiama Irano gynybos ministerijos tinklalapyje paskelbtame pranešime.
Irano gynybos ministras Hosseinas Dehqanas (Hoseinas Dehkanas) valstybinei televizijai sakė, kad šiitiška respublika ir Rusija „bendrai analizavo JAV pasaulinę strategiją, jos kišimąsi į regioninius ir tarptautinius reikalus, taip pat būtinybę bendradarbiauti priešinantis užsienio jėgų kišimuisi regione“.
Rusija jau seniai yra pagrindinė Irano ginkluotės tiekėja, bet šie ryšiai smarkiai nukentėjo 2010 metais, kai Maskva atšaukė sutartį dėl zenitinių raketų kompleksų S-300 pardavimo, nurodžiusi, kad negali jo vykdyti dėl Jungtinių Tautų (JT) sankcijų, paskelbtų Iranui dėl prieštaringai vertinamos Teherano branduolinės programos.
Už tos 800 mln. JAV dolerių sutarties nutraukimą Iranas pareikalavo 4 mlrd. dolerių kompensacijos.
„Abi šalys taip pat nusprendė išspręsti problemą dėl S-300“, – antradienį nurodė Irano gynybos ministerija, tačiau išsamesnių paaiškinimų nepateikė.
Rusija, kuriai Vakarai įvedė sankcijas už jos vaidmenį Ukrainos krizėje, per pastaruosius metus sustiprino ekonominius ryšius su Iranu.
Abiejų šalių vyriausybės taip pat yra Sirijos prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado), jau ketverius metus mėginančio sutriuškinti Vakarų valstybių palaikomus sukilėlius, sąjungininkės.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.