„Esant tokioms sąlygoms, kai dabar vyksta tokios grumtynės dėl istorijos ir kai Europos Sąjungos narės priima įstatymus, nustatančius tam tikrą požiūrį į istoriją, galbūt ir mums reikia pamąstyti apie tai, ar nepriimti įstatymų, kurie gins mūsų istoriją ir mūsų požiūrį į istorinius įvykius, nes ir užsienyje, ir, deja, pačioje Rusijoje, yra daug norinčiųjų juos iškreipti“, – sakė A.Puškovas trečiadienį Valstybės Dūmoje.
Tai jis pareiškė komentuodamas Latvijos Seime svarstomas Baudžiamojo kodekso pataisas, kriminalizuojančias sovietinės ar nacistinės okupacijos neigimą.
„Mūsų požiūriu, nacistinė okupacija tame (įstatymo projekte) paminima tik tam, kad šis įstatymas nebūtų piktinančiai provokuojantis. Iš tiesų jo smaigalys, žinoma, nukreiptas į mūsų šalį“, – pabrėžė Dūmos komiteto pirmininkas.
Pasak A.Puškovo, Trečiojo reicho rėmuose Latvijai nebuvo numatyta jokia nacionalinio suvereniteto forma, jokių valstybinių institucijų ir sienų, „jos paprasčiausiai neturėjo būti“.
„Sovietų Sąjungoje Latvija buvo išsaugota kaip valstybinis darinys su savo teritorija, savo valdžios institucijomis, o tai ir leido jai vėl tapti nepriklausoma valstybe. Tačiau nuo dabar kalbos apie tai gali būti prilygintos sovietinės okupacijos teisinimui“, – sakė A.Puškovas.
„Būtent Latvijos buvimo Trečiajame reiche laikotarpiu tezę apie sovietinę okupaciją Latvijos gyventojams aktyviai piršo nacių propaganda. Todėl neklyskime: vadinamosios sovietinės okupacijos pripažinimas veda prie nacizmo ir jo šalininkų politinio reabilitavimo, prie kurso į Antrojo pasaulinio karo rezultatų peržiūrėjimą pateisinimo“, – sakė Dūmos komiteto vadovas.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.