„Motyvai (pasiūlymo) yra suprantami: tuokdamasis įjunk savo smegenis, nes kitaip bus numatytos materialinės baudos“, – sakė ministras pirmininkas.
D.Medvedevas, buvęs Rusijos prezidentas nuo 2008 iki 2012 metų, kalbėjo apie senatorių pateiktą pasiūlymą padidinti dabartinį 400 rublių (9 eurų) mokestį už skyrybas iki 30 tūkst. rublių (700 eurų).
Brangios skyrybos yra gana retos Rusijoje, kur ištuokos procedūros yra laikomos vienomis paprasčiausių pasaulyje – poros be jokio teismo gali anuliuoti savo santuokas per vieną apsilankymą civilinės metrikacijos skyriuje. Tais atvejais, kai skyrybos yra ginčytinos, tereikia gana paprasto pasiaiškinimo.
Bendrovės „Russian Divorce“ teisininkė Karina Krasnova naujienų agentūrai sakė, kad „Rusijoje padėtis skyryboms yra labai palanki. Jos daug pigesnės, nes gali jas gauti savarankiškai, nereikia jokių teisininkų.“
Kai kurie politikai, tarp jų ir D. Medvedevas, sako, kad ši nesudėtinga procedūra yra Sovietų Sąjungos palikimas, skatinantis „kavalierišką“ požiūrį į santuoką, todėl ir yra santykinai daug skyrybų.
Remiantis Jungtinių Tautų (JT) atlikto tyrimo duomenimis, Rusija yra 15 vietoje tarp pasaulio šalių pagal išsiskyrusių moterų skaičių ir 28-oje pagal išsiskyrusių vyrų.
Sovietų Sąjunga buvo viena pirmųjų šalių pasaulyje, leidusių poroms išsiskirti „abiejų pusių sutikimu“ ir taip siekdama sugriauti, komunistinės valdžios supratimu, buržuazinę šeimos sampratą. Dvidešimto amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje 40 proc. sovietinių santuokų baigėsi skyrybomis.
Vėliau Stalinas pakeitė šią politiką, bet skyrybų procedūra išliko gana paprasta.
Diskusija apie ištuokų pabranginimą kilo Rusijos vyriausybei pradėjus konservatyviškesnių šeimos vertybių, kurias tradiciškai skelbia Rusijos ortodoksų bažnyčia, skatinimą.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.