Rusijos valdžios atstovai net neslėpdami skatina žmones ne skaityti įvairią informaciją ir ją lyginti, o tiesiog atsisakyti „netinkamų“ šaltinių. Toks atviras farsas rodo, kad Rusija, nepaisant griežčiausios cenzūros (pavyzdžiui: vakar buvo atleista turbūt vienintelio dar buvusio nevaldomo šaltinio lenta.ru vyr. redaktorė) ir akivaizdžių dezinformacijos pavyzdžių (norintiems susipažinti su daugiau Rusijos žiniasklaidoje aktyviai platinamų dezinformacijos pavyzdžių, siūlome apsilankyti anglų ir rusų kalbomis rašančiame stopfake.org).
„Susidarius padėčiai, kai, dažniausiai prieštaringi, oponentų argumentai, rodos, liejasi ant tavęs net iš lygintuvo, galima paskelbti sau „informacinį karantiną“, tačiau net ir tai ne visada įmanoma dėl profesinių reikalų ar kitų priežasčių“, - teigiama publikacijoje, aiškiai pasakant, kad esant menkiausiai galimybei, reiktų vengti „prieštaringų oponentų argumentų“, - rašoma publikacijoje.
Straipsnyje pateikiami sovietų laikus primenantys pavyzdžiai, kai Rusijoje, Kalugoje vienas iš susiginčijusių oponentų mirtinai sumušė kitą, o Lipecke, po dvi dienas trukusio susirašinėjimo internetu (pažymima, kad „be pertraukos miegui“), vyras padegė savo lovą, išbėgo į lauką vienais apatiniais ir, šiaip, elgėsi neadekvačiai. Kaip iš geriausių Rusijos propagandos apie „psichozės apimtus vakariečius“ pavyzdžių.
„Bėgiojimas vienais apatiniais lauke ir žmogžudystės – tai, deja, žmonių su psichikos defektais reakcija. Jie lengvai pasiduoda psichiniam spaudimui ir , beje, būtent prieš juos ir nukreipta Ukrainos ekstremistų propaganda: sukelti paniką, ažiotažą, atkreipti į save dėmesį žmonių su psichikos problemomis, kurie vėliau sudarys reikalingą foną ekstremaliose situacijose“, - pasakojo vesti.ru kalbintas Rusijos teisinės ir psichologinės pagalbos ekstremaliose situacijose centro vadovas Michailas Vinogradovas.
Dar „geresnį“ patarimą skaitytojas pateikė Sergejus Enikolopovas, Mokslinio psichinės sveikatos centro „RAMN“ mokslinis darbuotojas. „Paprastiems žmonėms galiu tik priminti M. Bulgakovo siūlymą „neskaitykit laikraščių“, - pasakojo mokslinis darbuotojas.
Tačiau tokiu būdu valdžia juk negalės pateikti savo informacijos, o dezinformaciniai Rusijos kanalai yra pagrindinis būdas paveikti Rusijos, ir ne tik šios šalies, gyventojus, todėl S. Enikolopovas pateikė „tarpinį variantą“, kaip galima būtų išvengti „blogos informacijos“ ir gauti tik „gerą“.
„Neskaitykite visų informacijos šaltinių,“ - perspėjo rūpestingas psichiatras, matyt, turėdamas omenyje tai, kad skaityti reikia tik „teisingus“. „Dabar visi pradėjo rašyti apie viską, tuo pačiu ir patys save įtraukdami. Ir kuo žmogaus psichika yra labiau pažeidžiama, tuo aktyviau jis pradeda internete ne tik ieškoti, tačiau ir pats „kurti“ kažkokius gandus. Pavyzdžiui, apie tai, kad „rusų tankai kažkur važiuoja“. Tai yra pradeda išsigalvoti tai, ko nėra. Todėl reikia paskelbti sau informacines atostogas“, - pavyzdžiais užbaigia mokslininkas, matyt, užmiršęs, kad vos prieš kelias savaites V. Putino „atstovas spaudai“ Vladimiras Žirinovskis mitinge, palaikančiame Krymo rusus yra pareiškęs, kad „rusų vėl turi visi bijoti, o mūsų tankų variklių gausmas turi girdėtis visoje Europoje“.
Straipsnio pabaigoje rusams, visai kaip bolševikinėje Rusijoje, duodami konkretūs nurodymai, kaip reiktų elgtis šioje situacijoje. Siūloma atsiriboti nuo informacijos, nesivelti į ginčus, diskredituojamas, tradiciškai aktyviausias politikoje, jaunimas.
„Pabaigai, galima būtų duoti tokius patarimus. Visų pirma, pabandyti paskelbti sau informacines atostogas. Jeigu visai atsiriboti nepavyksta, tai bent jau nesivelti į ginčus. Galiausiai, tačiau tai tikrai svarbu: jau žmonės (o būtent jie yra aktyviausi interneto vartotojai) linkę ne taip kritiškai žiūrėti į informaciją, kurią jie skaito“, - teigiama vesti.ru pranešime.
Tokiu būdu Rusijos valdžia, pamačiusi, kad pralaimi informacinį karą, bando žmonėms įteigti, kad nieko svarbaus nevyksta, o valdžia su viskuo susitvarkys pati – svarbu, kad tik tas „nekritiškas jaunimas“ netrukdytų.