• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos Kosminių skrydžių valdymo centras maždaug 6 valandas buvo praradęs ryšį su vos į orbitą pakilusiu kosminiu laivu „Sojuz TMA-20“ ir Tarptautine kosmine stotimi. Rusijos specialistai net buvo priversti kreiptis pagalbos į NASA, kad jų kosminio laivo buvo vietą nustatytų GPS palydovai.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi neįvardintu šaltiniu Rusijos kosmoso pramonėje, pranešė, kad ketvirtadienį Kosminių skrydžių valdymo centras Pamaskvės mieste Koroliove kelioms valandoms buvo praradęs ryšį su ką tik į orbitą pakilusiu kosminiu laivu „Sojuz TMA-20“, kuriame yra trys įgulos nariai. Taip pat nutrūko ryšys ir su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), prie kurios pagal pirminį planą „Sojuz TMA-20“ turėjo prisijungti šiandien.

REKLAMA

Šaltinio žiniomis, dėl techninių priežasčių nei garso bei vaizdo ryšys su kosminiu laivu, nei telemetrijos duomenys buvo neprieinami maždaug 6 valandas. Kosminių skrydžių valdymo centro operatyvinis budėtojas pranešė, jog ryšys neveikė beveik 3 valandas.

Pasak jo, „Sojuz TMA-20“ kosminio laivo įgulai joks pavojus negrėsė, šiuo metu ryšys su kosminiu laivu ir TKS jau yra atstatytas, visos sistemos veikia įprastiniu režimu, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos Kosminių skrydžių valdymo centras informaciją apie TKS ir „Sojuz“ kosminių laivų orbitos parametrus gauna iš kitame prie Maskvos esančiame mieste – Krasnoznamenske – veikiančio kosminio ryšio centro. Duomenys perduodami šviesolaidžio tinklu. „Interfax“ šaltinio žiniomis, labiausiai tikėtina ryšio su TKS ir „Sojuz TMA-20“ nutrūkimo priežastis – atsitiktinis arba tyčinis šviesolaidžio pažeidimas, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos kosminių laivų ir TKS orbitos parametrus fiksuoja antžeminio stebėjimo stočių tinklas, o informacija suplaukia į Krasnoznamensko ryšių centrą. „Iš visko sprendžiant, kabelis buvo sugadintas, o gal net ir tyčia perkirstas“, – sakė anoniminis „Interfax“ šaltinis.

REKLAMA

Pranešama, kad, nutrūkus ryšiui su orbitoje esančiu Rusijos kosminiu laivu, Maskva buvo priversta kreiptis pagalbos į JAV, kad NASA skrydžių valdymo centras Hiustone per GPS sistemą nustatytų „pamesto“ kosminio laivo padėtį orbitoje. „Kosminio laivo susijungimas su TKS numatytas penktadienį, tad kosminių skrydžių valdymo centro specialistai vos spėjo įvesti prisijungimo procesui atlikti būtiną informaciją į „Sojuz TMA-20“ ir TKS kompiuterius“, – sakė agentūros šaltinis.

REKLAMA

Kosminis laivas „Sojuz TMA-20“ buvo paleistas trečiadienį, apie 23 val. Lietuvos laiku. Praėjus kelioms valandoms nuo skrydžio pradžios, Rusijos naujienų agentūros pranešė, kad jis vyksta sėkmingai.

„Sojuz TMA-20“ į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) atskraidins naują įgulą. Jame yra Rusijos kosmonautas, laivo vadas Dmitrijus Kondratjevas, amerikietė, NASA astronautė Catherine Coleman ir Europos kosmoso agentūros (ESA) astronautas italas Paolo Nespoli.

Šie įgulos nariai prisijungs prie TKS ekipažo. Šiuo metu Tarptautinėje kosminėje stotyje dirba NASA astronautas Scottas Kelly ir du rusų kosmonautai – Aleksandras Kaleris ir Olegas Skripočka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų