Nauja Rusijos vyriausybės remiama knyga skelbia, kad tarpukario Lenkijos užsienio reikalų ministras buvo alkoholikas, o Varšuva planavo išsiųsti šalyje gyvenančius žydus į Madagaskarą.
Knyga, kurioje be to pasakojama, kas ir kada pradėjo Antrąjį pasaulinį karą, turi įžangą, kurią parašė pats Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas. Knyga išleista kartu su Maskvoje veikiančia komisija Kovai su istorijos klastojimu.
Knygoje, kurioje ir vėl aptariamas tariamas Lenkijos bendradarbiavimas su nacistine Vokietija ketvirtajame dešimtmetyje, teigiama, kad Lenkijos užsienio reikalų ministras Jozefas Beckas baiminosi dėl gyvenamosios erdvės trūkumo ir planavo išsiųsti didelę dalį Lenkijoje gyvenančių žydų į Madagaskaro salą. Šį planą, kaip primenama knygoje, svarstė ir „Galutinį sprendimą“ parengę naciai.
„Knyga yra grynas išsigalvojimas“ - teigia Lenkijos vyriausybės remiamo Nacionalinės atminties instituto atstovas Lukaszas Kaminskis.
Trečiadienį prasidėjusioje 22-ojoje Tarptautinėje Maskvos knygų mugėje pristatomame leidinyje skelbiama, kad 1934 metais Lenkija ir nacistinė Vokietija pasirašė nepuolimo paktą ir glaudžiai bendradarbiavo. Lenkija, kaip bandoma įteigti, planavo išplėsti savo teritoriją Sovietų Sąjungos sąskaita.