Pirmadienį paskelbtame interviu Rusijos dienraščiui „Vedomosti“ D.Medvedevas sakė: „Jei bus sankcijos, susijusios su energetika, tolesni suvaržymai mūsų finansų sektoriui, būsime priversti reaguoti asimetriškai... pavyzdžiui, įvesti suvaržymus transporto srityje “.
„Jei mus riboja, būsime priversti atsakyti. Jeigu Vakarų vežėjai neskraidys mūsų oro erdve, dėl to gali bankrutuoti daug avialinijų, kurios ir taip balansuoja ant išgyvenimo ribos“, - pabrėžė jis.
Europos Sąjunga (ES) sutarė dėl naujų ekonominių sankcijų Rusijai, kurios turėtų įsigalioti pirmadienį.
Tačiau Bendrija nurodė, kad jų įvedimas gali būti atidėtas, suteikiant Maskvai laiko parodyti, kad ji pasiryžusi išspręsti konfliktą Ukrainoje, kuris jau pareikalavo beveik 3 tūkst. gyvybių ir sukėlė rimčiausią konfrontaciją Maskvos ir Vakarų santykiuose nuo Šaltojo karo pabaigos.
Penktadienį Kijevo, prorusiškų separatistų vadovybės ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai sutarė dėl paliaubų, tačiau susirėmimai Ukrainos rytuose tęsėsi.
Šeštadienį, praėjus kelioms valandoms po to, kai Rusijos vadovas Vladimiras Putinas ir Ukrainos lyderis Petro Porošenka per pokalbį telefonu patvirtino susitarimą dėl paliaubų, rytinį Mariupolio – strateginę reikšmę turinčio miesto prie Azovo jūros – pakraštį sudrebino intensyvi artilerijos ugnis. Per naktį vykusias kovas žuvo viena moteris ir dar mažiausiai keturi žmonės buvo sužeisti.
D.Medvedevas sakė, kad krizė Ukrainoje tęsiasi ir visos konflikto šalys turėtų pasinaudoti prezidento V.Putino pateiktame taikos plane išdėstytais pasiūlymais, remiantis kuriais, prorusiški separatistai išsaugotų didžiulių teritorijų Rytų Ukrainoje kontrolę.
„Deja, Ukrainos krizė neslūgsta ir tai yra siaubinga tragedija“, - sakė Rusijos vyriausybės vadovas.
„Reikia tikėtis, kad ji bus išspręsta, jei Ukrainos lyderiai parodys gerą valią ir pasinaudos Rusijos pateiktais pasiūlymais“, - pridūrė jis.
balsas.lt primena, kad „asimetriškai“ Rusija jau yra sureagavusi - įvedė kai kurių šalių valstybėms maisto produktų importo embargą. Ekspertai pripažįsta, kad tai pakenkė Rusijos užsienio prekybos partneriams, tačiau labiausiai paveikė pačios Rusijos ekonomiką - maisto kainos per mėnesį šoktelėjo apie 10 proc.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.