Kontrabandinius rūkalus į Lietuvą gabenęs rusas Kybartų punkte prarado ne tik neteisėtą savo krovinį, bet ir Šengeno vizą. Ją už padarytą teisės aktų pažeidimą panaikino Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai.
Ketvirtadienį popiet VSAT Lazdijų rinktinės pasieniečiai bei Kauno teritorinės muitinės pareigūnai Kybartų pasienio kontrolės punkte patikrino į Lietuvą vykusį automobilį „Opel Astra“ rusiškais valstybiniais registracijos numeriais.
Automobilio vairuotojas, 24 metų rusas, pateikė tvarkingus asmens bei transporto priemonės dokumentus, tačiau VSAT pareigūnai jau turėjo žinių, kad užsienietis gali mėginti gabenti įvežti kontrabandą. Nuodugniai automobilį apžiūrėję pasieniečiai bei muitininkai mašinoje aptiko net kelias cigarečių slėptuves. Kontrabandinių rūkalų rasta variklio skyriuje, bamperiuose, mašinos durelėse, atsarginiame rate ir degalų bake, kuriame buvo įrengta speciali pertvara, talpyklą dalijanti į dvi dalis.
Iš viso į pareigūnų rankas pateko 2 tūkstančiai 510 pakelių cigarečių „Golden Gate“. Rūkalai, manoma, įsigyti muitais neapmokestinamų prekių parduotuvėje – ant jų pakuočių nebuvo akcizo mokesčio ženklų.
Mašinos vairuotojas, automobilis ir juo gabentos cigaretės perduoti muitinės pareigūnams, pradėjusiems administracinę teiseną dėl kontrabandos.
Už padarytą pažeidimą užsieniečiui gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkstančių litų, o taip pat transporto priemonės, kuria buvo gabenama kontrabanda, konfiskavimas.
Tačiau tuo Rusijos piliečio nemalonumai nesibaigė. VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad vyras, teikdamas informaciją Šengeno vizai gauti, nurodė tikrovės neatitinkantį kelionės tikslą – turizmą. Dėl to pasieniečiai tą pačią dieną anuliavo ruso turėtą Šengeno vizą bei surašė reikiamus procesinius dokumentus. Po apklausos užsieniečiui į Rusiją teko grįžti pėsčiomis.
Kybartų pasienio kontrolės punkte dirbančių pasieniečių duomenimis, šiemet čia užfiksuota 20 atvejų, kuomet smulkūs kontrabandininkai į Lietuvą iš Kaliningrado srities mėgino įvežti nedidelius kiekius cigarečių. Trys VSAT pareigūnams įkliuvę Rusijos piliečiai turėjo atsisveikinti ne tik su nelegaliai gabentais kroviniais, tačiau ir su turėtomis Šengeno vizomis.