„Jie parduoda juos į Vidurinių Rytų šalis, į Arabų Emyratus šeichams. Sakalininkystė ten labai populiari ir prestižinė“, – sako peryklos viršininkas Artyomas Kucheris.
Kol kas vienintelė išeitis apsaugoti dar jaunus paukščius nuo arabų rinkos – tatuiravimas. Mat iki šiol naudojamas žiedavimo metodas nepasiteisino.
A. Kucheris sako: „Paukščių gaudytojai gali laisvai nuimti žiedus ir sakalus vėl parduoti. Niekas nesužinos, kad jie atkeliauja iš peryklos, tačiau tatuiruotė bus papildoma apsauga.“
Viena tokia tatuiruotė užtrunka 15 minučių, o sakalai per šią procedūrą išlieka stebėtinai ramūs. Siekiant atkurti XX amžiaus pabaigoje praktiškai išnykusią tauriųjų sakalų populiaciją šios tatuiruotės itin svarbios.
A. Kucheris teigia: „Sakalus gaudo labai dažnai, beveik visi jauni paukščiai yra sugaunami, ne tik mūsų regiono teritorijoje, bet taip pat per jų migraciją, kai jauni taurieji sakalai skrenda į Indiją per Kazachstaną, kur gaudytojai jų laukia pakeliui.“
Tatuiruotėmis paženklinti sakalai štai taip paleidžiami į nacionalinį parką šalia Rusijos sienos su Mongolija. Net 90 proc. jų populiacijos gyvena Azijoje, tačiau ši unikali ir dabar itin reta rūšis skraidžioja tik Rusijos pakraštyje. Taurieji sakalai yra įtraukti į Rusijos Raudonąją Knygą.