Anot laikraščio „Smolenskaja narodnaja gazeta“, kalbama apie šešias tonas tomatų ir 55 tonas nektarinų ir persikų. Produktai atvyko iš Graikijos su turkiškais dokumentais, tačiau Ankaroje jų kilmės patvirtinti negalėjo.
„readovka.ru“ portalo redaktorius Ivanas Vetrovas pasakojo, kad sankcijų sąrašuose atsidūrę produktai buvo konfiskuoti patikros punkte Krasnyj, pasienyje su Baltarusija. Jo teigimu, produkcija turėjo būti sunaikinta buldozeriu. „Jūs, tikriausiai, suprantate, kad buldozeriu ten nė nekvepia“, – pažymi I. Vetrovas. Į poligoną atvykusių žmonių skaičius apibūdintas kaip „pakankamas“. „Aš manau, kad rytoj ar poryt išneš viską“, – pasakojo I. Vetrovas.
Gusino gyvenvietės gyventojai išsikasė kontrabandinius persikus ir pasiėmė sau, Rusijos naujienų tarnybai pasakojo liudininkas. „Kai traktoriai išvažiavo, vietos gyventojai susirinko į sąvartyną, kur buvo užkasti persikai, su maišais, dėžėmis, kibirais ir pradėjo rinkti. Kas uogienę virs, kas kompotą, kas paprasčiausiai suvalgys,“ – pasakojo liudininkas.
Pasak jo, apsauginiai darbuotojai niekaip į tokius gyventojų veiksmus nereagavo. „Sargybiniai taip pat vietiniai, todėl konfliktuoti nenorėjo. Muštis dėl persikų niekas nesiruošė“, – tikino liudininkas.
Informaciją apie draudžiamos produkcijos rinkimą socialiniuose tinkluose viešina ir patys vietos gyventojai.
Sankcijų sąrašuose atsidūrusių produktų naikinimas „bet kuriais prieinamais būdais“ Rusijoje prasidėjo rugpjūčio 6 dieną. Veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) vadovo pavaduotojas Aleksejus Aleksejenka pažadėjo, kad tai vyks kiekvieną dieną. Tą pačią dieną Belgorode buvo sunaikinta 10 tonų sūrio: jį nusprendė traiškyti volu.