• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Vyriausybė jau nuo gruodžio 16-osios uždraudė grožio paslaugas, todėl nebedirba kirpėjos, kosmetologės, nagų meistrės. Vis dėlto toms, kurios suspėjo pasipuošti prieš šventes, neretai iškyla kita problema – kaip namuose nusiimti atliktą gelinį lakavimą ar priaugintas blakstienas?

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Vyriausybė jau nuo gruodžio 16-osios uždraudė grožio paslaugas, todėl nebedirba kirpėjos, kosmetologės, nagų meistrės. Vis dėlto toms, kurios suspėjo pasipuošti prieš šventes, neretai iškyla kita problema – kaip namuose nusiimti atliktą gelinį lakavimą ar priaugintas blakstienas?

REKLAMA

Nagų meistrė Gabrielė Zapareckaitė teigė, kad gelinį laką galima pašalinti dvejais būdais: tirpdant jį gelinio lako valikliu arba nudildinant gelį dilde.  Ji priduria, kad greitesnis ir patogesnis būdas yra pirmasis.

Pasak jos, specialų gelinio lako valiklį galima užsisakyti internetu, taip pat tinka paprastas lako valiklis, kurio sudėtyje yra acetono. Paprastas, acetono neturintis nagų valiklis, pasak specialistės, nėra pakankamai stiprus. G. Zapareckaitė taip pat įvardijo žingsnius, kurie padės pašalinti gelinį lakavimą be didelių sunkumų.

1. Dilde pašiauškite viršutinį lako sluoksnį (nudildžius jį, valiklis lengvai prasiskverbs į gilesnius lako sluoksnius).

REKLAMA
REKLAMA

2. Patepkite nagų odeles aliejumi arba kremu. Tai apsaugos odeles nuo išsausėjimo, kurį gali sukelti acetonas.

3. Gausiai sudrėkinkite vatos gabalėlį nagų lako valikliu.

4. Nagą tvirtai apvyniokite folija.

5. Palaikykite 10 – 15 min.

6. Pašalinkite laką odelių atstumėju arba apelsinmedžio lazdele. Jeigu nago plokštelė padengta netirpstančiu geliu, tuomet teks laką pašalinti nagų dilde (grubumą geriausiai rinktis 180 gritų).

REKLAMA

G. Zapereckaitė taip pat pabrėžė, kad labai svarbu gelinio lako nenulupti. „Visų pirma, su nago plokštele reikia elgtis švelniai, nenaudoti agresyvių veiksmų, pvz. nelupti gelinio lako. Nors kartais gali pasirodyti, kad jis lupasi labai lengvai, kartu pasišalina ir atsisluoksniuoja plokštelės sluoksniai“, – įspėjo specialistė.

Nagų meistrė pasakojo, kad kartais gelinis lakavimas padeda atsiauginti nagus ar sustabdo jų sluoksniavimąsi, tačiau kartais nago plokštelė tampa sausesnė vos po vieno lakavimo. Jei viską padarėte teisingai, o nagų būklė vis tiek suprastėjo, G. Zapareckaitė pataria įsigyti nagų stiprinimui skirtų priemonių:

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu gelinis lakas pašalinamas teisingai ir nagai vis tiek yra susilpnėję, galima pasirinkti priemones, skirtas plokštelės atstatymui, pvz. nagų lako stipriklį, įvairius aliejus, serumus.“

Manikiūras namuose: nepamirškite drėkinimo

Nagų meistrė taip pat papasakojo, kaip pasidaryti manikiūrą namuose. Pasak jos, pirmas ir labai svarbus žingsnis – tinkamos formos suteikimas: „Labai svarbus žingsnis manikiūre – taisyklingos formos suteikimas nago plokštelei. Namuose užtektų suformuoti gražią, tvarkingą, vienodą formą, kuri suteiktų plaštakai estetikos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Zapareckaitė patarė nepamiršti ir nagų odelių, tačiau pilnai šalinti odeles ji pataria tik toms, kurios turi įgūdžių. „Ištepus odeles minkštikliu ar jas pamirkius vandens vonelėje (joje galėtų būti įspausta citrinos sulčių ir keli lašai aliejaus) reikėtų jas švelniai atstumti lazdele. Jei reikia, pašalinti odos atplaišas žirklutėmis, bet visų odelių šalinti nepatarčiau, jei tam trūksta įgūdžių“,  – pasakojo specialistė.

REKLAMA

Pasak nagų meistrės, svarbiausias dalykas – tinkamas drėkinimas. „Svarbu daug drėkinti, maitinti rankų odą ir nagų odeles aliejais ir kremais, į kremą galima papildomai įmaišyti aliejaus, daryti rankų kaukes. Ypač rekomenduojama išsitepti rankas prieš naktį, tuomet priemonė turės laiko įsigerti“, – patarė G. Zapareckaitė.

Būdo nusiimti priaugintoms blakstienoms nėra

Gelinį laką nusiimti namuose įmanoma, tačiau priaugintų blakstienų savininkes tenka nuvilti: priauginamų blakstienų meistrė Juana Balkevičienė įspėjo, kad būdo tinkamai nusiimti priaugintas blakstienas namuose – nėra.

REKLAMA

„Dauguma merginų daugiau išpeša natūralių, nei nusiima priklijuotą. Dažnai girdime, kad naudoja daug aliejų ir kelių dienų bėgyje nusiima. Tiesa, aliejai minkština klijus, kaip ir karštis ar karšti garai. Jų viena sudedamųjų dalių yra carbon black pigmentas, kuris sudarytas iš lydytos gumos/smalos, todėl klijai, kaip ir smala, nuo karščio –  minkštėja. Bet tai nėra nusiėmimo būdas“, – pasakojo specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto ji teigė, jog silpniau priklijuotoms blakstienoms aliejų ar karščio gali užtekti, tačiau tinkamai priaugintų blakstienų taip nusiimti nepavyks.  Pasak J. Balkevičienės, vienintelis būdas yra išlaukti, kol blakstiena natūraliai iškris, o atsiradusius tarpelius paslėpti makiažo pagalba: „Jos atrodo netvarkingai, su tarpeliais, todėl galite bandyti juos užpildyti tušo pagalba, nes korekcija greitu metu nenusimato, o suktis iš padėties reikia.“

REKLAMA

Blakstienų priauginimo meistrė pabrėžė, kad namuose atliekamos procedūros tokioje jautrioje zonoje gali turėti ir nemalonių pasekmių. „Jokių procedūrų prie akies, namų sąlygomis, nerekomenduoju, nes gali baigtis labai prastai, kai produktai patenka į akis. Šioje, kolegės Agnės siųstoje nuotraukoje, akis tikrinimo procese, ir visur, kur žalia spalva, akis yra pažeista. Man gėda už meistrus, kurie moteris ragina blakstienas nusiiminėti pačioms, ar netgi namuose pasidaryti blakstienų laminavimą“, – pasakojo J. Balkevičienė.

REKLAMA

Pasak specialistės, po blakstienų priauginimo, natūralių būklė nebūtinai suprastėja: kartais merginos yra tiesiog įpratusios prie kitokio vaizdo veidrodyje. „Nusiėmus priaugintas blakstienas natūralios išlieka tiesios, o priauginant naudojam riestesnes. Pasidažius tokio efekto vis vien neišgauname, todėl dauguma moterų, kaip pačios sako, jaučiasi kaip paršiukas be veido!“, – juokavo pašnekovė.

J. Balkevičienė pasakojo, kad natūralios blakstienos gali greičiau iškristi dėl priaugintų blakstienų svorio, tačiau tokią pat žalą gali padaryti ir per gausiai užteptas blakstienų tušas: „Žinoma, natūralios blakstienos, nešiojant priaugintų svorį, gali greičiau iškristi, bet lygiai taip pat, jeigu naudojate daug tušo, ir ypač jei nenusiplaunate jo prieš naktį.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ricinų aliejaus nauda: tiesa ar mitas?

Daugelis moterų po priaugintų blakstienų siekia natūralias sustiprinti įvairiomis, o kartais ir gana liaudiškomis priemonėmis. Vienas iš būdų – tepti blakstienas ricinų aliejumi, tačiau specialistė pataria jo nepadauginti.

„Tai nėra blogai, bet reikia elgtis atsargiai, naudoti tinkamą kiekį, kad nepatektų į akis. Sakyčiau, kad jis daugiau prisotina, apsaugo blakstienas nuo aplinkos žalos, o ne skatina jų augimą.

REKLAMA

Tam, kad skatintų, reikėtų įmasažuoti, suaktyvinti kraujotaką, kaip ir galvos plaukams, todėl rekomenduočiau jo užsitepti ant specialių blakstienų šukyčių ir tiesiog lengvai pašukuoti blakstienas“, – pasakojo J. Balkevičienė.

Specialistė pasakoja, kad natūralių blakstienų būklė stipriai priklauso ir nuo pasirinkto blakstienų meistro. „Natūralių blakstienų būklė priklauso nuo daug niuansų. Nuo gero specialisto, kuris nenaudotų per daug klijų, nuo dedamo efekto. Kuo didesnis efektas, tuo labiau natūrali blakstiena žalojama, vokas sunkiau kvėpuoja.

REKLAMA

Labai džiaugiuosi, kad tendencijos keičiasi ir moterys renkasi natūralumą, saikingumą ir patogumą. Tie laikai, kai pirmiau įeina blakstienos, o tik vėliau žmogus – keičiasi. Taip pat svarbu ir natūrali blakstiena, jos keitimosi fazės. Tai yra plaukelis, kuris, kaip ir galvos plaukai,  kasdien natūraliai iškrenta ir vėl atauga“, – atskleidė J. Balkevičienė.

Ji taip pat pasakojo, jog moterys, po karantino nusprendusios prisiauginti blakstienas, turėtų prisiminti, jog tai, kiek ilgai laikysis blakstienos, priklauso ir nuo jų pačių. Blakstienų „gyvavimo“ laikui įtakos turi ir organizmo būklė (ligos, stiprių medikamentų vartojimas, netgi stresas).

„Atvyksta klientė, kurios išnešiojimas visuomet buvo labai geras, ir matau, kad visiškai be blakstienų. Jai atsigulus pamatau, kad nėra daug natūralių. Išsiaiškinam, kad kurį laiką vartoja antibiotikus. Po to karto, kiek ji bevartotų medikamentus, organizmo reakcija buvo tokia pati“, – patirtimi dalijosi specialistė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų