• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiabučių namų laiptinėse dūmą plėšiantys rūkaliai – didžiausias kaimynų priešas. Gyventojai griežia dantimis, tačiau sutramdyti rūkalius pirmiausia ieško taikių ir diplomatiškų būdų.

REKLAMA
REKLAMA

„Dėdės ir tetos, labai prašome nerūkyti laiptinėje, nes visi dūmai „sulenda“ į butus ir mums labai smirda“, – taip į kaimynų sąžinę apeliavo, kaip rašoma, laiptinės vaikai. Už supratingumą padėkojama iš anksto.

REKLAMA

Pasinaudojant vaikais į cigarečių tvaiku ir nuorūkomis laiptinę teršiančių kaimynų sąmoningumą apeliuoja vieno sostinės Kauno gatvės daugiabučio gyventojai.

Ar vaikų vardu parašytas prašymas iš tikrųjų rūkalių emocijas gali paveikti labiau nei suaugusiųjų grūmojimai?

Vaiko raidos centro Vaikų psichiatrijos skyriaus vedėja Sigita Lesinskienė įsitikusi, kad kvailo žmogaus nepaveiks jokios priemonės, o protingam pakaktų ir pašnekesio su nepatenkintais kaimynais.

REKLAMA
REKLAMA

„Panašu, kad neapsikentę kaimynai bando visas įmanomas priemones, tačiau abejoju, ar tokiais pagraudenimais galima smarkiai paveikti tą, kuriam iš esmės rūpi tik jo paties interesai. Tas, kuriam viskas vienodai, tikrai negalvos apie kitus, ar to prašytų kaimynai, ar laiptinės vaikai“, – svarstė S.Lesinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Švaikauskas mano, kad prevencinės priemonės padeda. Be to, įvairūs rašteliai ir kreipimaisi gali būti pirmas žingsnis į susitarimą.

„Kaimynystėje esant įžūlių rūkalių, patartina kreiptis į namo bendrijos pirmininką, kad jis ant kiekvienos laiptinės durų iškabintų bendrų patalpų naudojimo taisykles ir tai, ką daryti galima, o ko ne“, – rekomendavo M.Švaikauskas.

REKLAMA

Jis neslėpė, kad Viešosios tvarkos skyrius sulaukia daug vilniečių skundų dėl rūkančių kaimynų – ne tik laiptinėse, bet ir balkonuose. Žmonės skambina, rašo elektroninius laiškus ir teiraujasi, kaip kovoti su tokiais kenkėjais.

„Pareigūnams sugauti žmogų, darant tokį pažeidimą, labai sudėtinga. Todėl siūlome gyventojams nufilmuoti ar nufotografuoti rūkantį kaimyną, pateikti kelių liudytojų parodymus ir medžiagą perduoti policijai ar mums“, – kalbėjo M.Švaikauskas.

Už rūkymą bendro naudojimo patalpose gresia įspėjimas arba administracinė bauda nuo 20 iki 50 litų.

Dovilė JABLONSKAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų