Valstybiniai teisininkai prašo teisėjo Jameso Pohlo duoti įsakymą, patvirtinantį JAV valdžios sprendimą uždėti ant visų Kh. Mohammedo parodymų slaptumo grifą, įskaitant ir jo pasisakymus bendraujant su advokatais. Tokio prašymo tikslas toli gražu nėra užkirsti kelią pavogtų paslapčių ar „Al Qaedos“ šnipų darbo rezultatų paviešinimui. Pagrindinis tikslas – neleisti penkiems pagrindiniams įtariamiesiems atvirai ir viešai papasakoti apie tai, ką amerikiečiai darė su jais tuos ilgus metus, kuomet jie buvo uždaryti ir tardomi slaptuose CŽV kalėjimuose.
Visas penketas turi visiškai slaptos informacijos apie tardymo metodus, ir labai abejotina, kad jie visa tai išlaikytų paslaptyje. Kaip tvirtina valstybiniai teisininkai, reikėtų remtis tuo, kad tai, ką jie gali pasakyti, gali lemti nesankcionuotą šių paslapčių atskleidimą. Tuo tarpu tariamų teroristų gynyba tvirtina, kad toks „įslaptinimas“ yra neteisėtas ir prieštarauja konstitucijai. Be to, tokiomis sąlygomis jiems bus praktiškai neįmanoma rezultatyviai ginti savo klientus.
„Valstybė bando cenzūruoti kaltinamųjų pareiškimus, pasirodydami su gąsdinančiais pareiškimais Orwello dvasioje: kadangi teisiamąjį „laikė ir tardė CŽV programos rėmuose“ slaptuose kalėjimuose, kankino, blogai su juo elgėsi, jis „sužinojo apie slaptas vietas, metodus ir darbo metodus“, todėl jam reikia užčiaupti burną, kad jis neatskleistų to, ką su juo darė valstybė“, – taip rašė Hina Shamsi pareiškime, pateiktame JAV pilietinių teisių sąjungos (American Civil Liberties Union) vardu. Ji tvirtina, kad valstybė neturi jokių įgaliojimų įslaptinti kaltinamųjų parodymų remiantis šiuo pagrindu – kad kaltinamieji turi asmeninių žinių apie valstybės elgesį ir veiksmus, nes patys tapo šių vaiksmų objektu.
Teisėjas R. Pohlas skyrė šešias dienas pirminiams klausymams ir pagrindinių procedūrų bei teisinių klausimų iki karinės komisijos teismo. Jo data kol kas nepaskirta, tačiau jei kaltinamieji bus pripažinti kaltais, visiems jiems gresia mirties bausmė. Be klausimo dėl parodymų įslaptinimo R. Pohlas ketina išsiaiškinti, ar teismo metu galios visos konstitucinės gynybos priemonės, ar teisiniai standartai bus sumažinti. Jis turės nuspręsti, ar sąžiningas ir teisingas pricesas kariniame teisme gali vykti tokiomis sąlygomis, kai aukščiausio rango JAV vadovai savo pareiškimuose dar iki teismo pareiškė, kad Kh. Modammedas yra kaltas. Tarp tų, kurie taip pasakė, buvo ir prezidentai George'as Bushas ir Barackas Obama. Teisėjui teks išsiaiškinti ir tai, ar karinė komisija suteikė pakankamai galimybių kaltinamųjų gynėjams išreikšti savo poziciją apie tai, kad kaltinimai jiems yra nepagrįsti. Gynėjai tvirtina, kad Gvantanamo kalėjimo apsauga atėmė iš kalinių teisę į tinkamą advokatų pagalbą.
Šis procesas būtent taip organizuotas neatsitiktinai – kad sudarytų juridinę alternatyvą teismui JAV teritorijoje. Jei teismas vyktų JAV, kaltinamiesiems būtų garantuotos visos teisės pagal JAV konstituciją. Vietoje to teismas vyks Gvantaname. Ir čia teismas vyks teisiškai visai kitaip. Kol kas neaišku, kaip R. Pohlas sugebės rasti balansą tarp valstybės pareigos rengti sąžiningą ir teisingą teismą ir valstybės pareiga saugoti nacionalinio saugumo paslaptis.