• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Rugsėjo pirmąją šiandien švenčia ne tik 343 tūkst. mokinių ir jų mokytojai. Mokslo metus pradeda ir įmonių darbuotai iš daugiau nei 230 šalies bendrovių. Per šiuos metus įvairių sričių profesionalai ketina apsilankyti daugiau nei pusėje (56 proc.) mokyklų visoje Lietuvoje. Tai profesinės savanorystės iniciatyvos „Kam to reikia?!” savanoriai, visus metus konsultuosiantys vaikus, kaip pasirinkti profesiją.

REKLAMA
REKLAMA

 

„Mokslo metus šiandien pradeda dar viena 10-tokų karta, kuri iki gegužės mėnesio turės pasirinkti pamokų dalykus, kuriems 11-toje ir 12-toje klasėje skirs daugiausiai dėmesio. Nuo pasirinktų dalykų vėliau priklausys ir tai, ką aukštosiose mokyklose vaikai studijuos. Todėl pasirinkimas nėra lengvas, o mokytojų ar tėvų konsultacijų dažnai neužtenka. Apskritai kasmet pastebime, kaip dėl savo studijų ar profesijų pasirinkimų nėra tikri ir daugelis vyresniųjų klasių mokinių, kuriems šie metai mokykloje jau paskutiniai“, – pasakoja Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos mokytoja Edita Rabizaitė,

REKLAMA

Ieško karjeros ugdymo alternatyvų

Pasak Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos mokytojos, vidurinio ugdymo programose vis dar trūksta kryptingo karjeros ugdymo, todėl mokytojai įvairiuose miestuose patys imasi iniciatyvos ir kviečia įmonių darbuotojus pasakoti apie savo darbą.

„Mūsų mokyklose lankosi ekonomistai, teisininkai, mechanikai, inžinieriai ir daugelis kitų profesijų atstovų – vaikams jie pasakoja kaip atrodo darbo diena, kviečia apsilankyti savo darbovietėse ir kartu praleisti dieną darbe. Tokie susitikimai vaikams atskleidžia, kaip atrodo jiems aktuali profesija, todėl vėliau jie gali racionaliau nuspręsti, ar nori tokio darbo, ir ar iš tiesų A lygiu reikia mokytis pasirinktus dalykus“, – tęsia „Kam to reikia?!” iniciatyvoje dalyvaujanti mokytoja.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau dėmesio skirs regionų ir mažų miestelių mokykloms

Šiuo metu vaikus profesijų pasirinkimo klausimais konsultuoja daugiau nei 230 įmonių visoje Lietuvoje. Daugiausiai tokių bendrovių yra Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje, tačiau taip pat į mokyklas ateina specialistai ir iš mažesnių miestų – Alytaus, Marijampolės, Rokiškio ir kt. Iniciatyvos dalyviai šiais metais ketina įtraukti daugiau mokyklų ir įmonių iš mažų miestelių – juose karjeros lavinimo galimybių vaikams trūksta dažniau nei didžiuosiuose miestuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Kam to reikia?!” iniciatyvos direktorės Živilės Drėgvaitės, vaikus konsultuojančių specialistų skaičius kiekvienais metais sparčiai auga. „Mūsų savanorių – praktikų – pamokas ir pasakojimus apie karjerą jau išklausė daugiau nei 53 tūkst. mokinių, dalis jų jau baigė mokyklą ir toliau mokosi arba dirba. Iš pradžių tokių susitikimų naudą įmonėms reikėdavo įrodyti, tačiau dabar daugelis bendrovių pačios supranta, kodėl naudinga prisijungti – ir ne tik dėl socialinės atsakomybės puoselėjimo, bet ir įgūdžių, kuriuos gauna su vaikais bendraujantys darbuotojai. Tai viešas kalbėjimas, planavimas bei mokėjimas sudėtingus dalykus papasakoti paprasta, vaikams suprantama kalba”, – teigia projekto direktorė.

REKLAMA

Iniciatyvos direktorė mini, kad per 2015 m. planuoja įtraukti apie 400 įmonių, kurių savanoriai galėtų lankytis daugiau nei 95 proc. visų Lietuvos pradinio ir viduriniojo lavinimo mokyklų, progimnazijų ir gimnazijų.

„Mokyklos ir įmonės lengvai bendrarbiauja naudodamos elektroninius kanalus – ten sukuria pamokų projektus, kviečia specialistus pas save ar sukuria vaikams galimybę apsilankyti ekskursijose po įmones. Tad bendradarbiauti tikrai paprasta, reikia tik noro“, – pabrėžia „Swedbank“ ir „Omnitel“ įkurtos iniciatyvos direktorė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų