Informaciją apie savo nedalyvavimą konkurse portalui „Darnu Group“ patvirtino, o „Infes“ situacijos nekomentavo, tačiau ir nepaneigė.
Anot portalo, iš viso atrankoje dalyvavo 12 šalies bendrovių, kurių viena iš atrankos pasitraukė, o „Darnu Group“, „Infes“ ir trečioji viešai neskelbiama įmonė nebuvo pakviestos, nes neatitiko reikalavimų.
„Pagal konkurso sąlygas, kvietimus dalyvauti konkurse gavo tik įmonės, kurios atitinka griežtus nacionalinio saugumo reikalavimus bei specifinius verslo kriterijus. T. y. kviestos dalyvauti patikimos, aukštos kompetencijos bendrovės, turinčios patirties ir išteklių įgyvendinti tokio masto projektus. Lietuva tokio masto ir svarbos projektą įgyvendina pirmą kartą, todėl įmonėms taikyti itin aukšti standartai“, – „Verslo žinioms“ atsiųstame komentare teigė Krašto apsaugos ministerija.
Ar dėl tokio ministerijos sprendimo įmonės kreipsis į teismą, kol kas lieka nežinoma.
ELTA primena, kad kovą ministerija paskelbė Rūdninkų karinio miestelio antrojo etapo infrastruktūros sukūrimo ir viešųjų paslaugų pirkimą.
Jau tąkart ministerija nurodė, kad konkurse iš viso dalyvaus aštuonios Lietuvos įmonės.
Iki gegužės pabaigos jos turi pateikti pirminius projektų įgyvendinimo pasiūlymus, vėliau vyks techninės, finansinės ir teisinės derybos. Galutinių pasiūlymų teikimas ir sutarčių pasirašymas planuojamas iki šių metų pabaigos.
Antrajame etapo metu planuojama pastatyti gyvenamąsias patalpas kariams, garažus, dirbtuves, valgyklas, sandėlius, rikiuotės aikštes, štabus, degalines. Taip pat numatyti mokymo paskirties statiniai, dalyje jų bus įrengtos modernios simuliacinės treniravimosi sistemos.
Ministerijos skaičiavimais, valstybės turtiniai įsipareigojimai Rūdninkų karinio miestelio vystymui VPSP būdu šios dienos kainomis galėtų siekti apie 1,8 mlrd. eurų su PVM.