Jau ketvirtą kartą šv. Baltramiejaus mugė Vilniuje atgaivinama šventiniu renginiu, rekonstruojant Renesanso epochos miesto amatus, menus ir cechų tradicijas. Šių metų mugė skirta Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Jogailos 1387 m. Merkinėje išduotos privilegijos, kuria Vilniaus miestui buvo suteiktos Magdeburgo teisės, 625-osioms metinėms paminėti.
Rugpjūčio 24-osios vidurdienį šv. Baltramiejaus mugė prasidės iškilminga amatininkų eisena su istorinėmis Vilniaus cechų amatininkų vėliavomis. Spalvinga eisena nusidrieks nuo Aušros vartų, Vokiečių, Dominikonų, šv. Jonų, Pilies, Didžiąja gatvėmis iki Rotušės aikštės, kurioje dvi dienas viešpataus viduramžių miesto atmosfera.
Mugės metu bus demonstruojama ir mokoma įvairiausių senųjų amatų - auksakalių, siuvėjų, audėjų, batsiuvių, odminių, stalių, kubilių, puodžių, stiklo ir vitražo, kalvių, knygrišių, senosios medicinos, maisto gamybos, žvakių liejimo, muilo gamybos, aludarių ir kitų. Be to, Rotušės aikštėje savo pareigas teatralizuotai vykdys budeliai, vyks „dėžės“ teatro peržiūros ir kitų įdomybių.
Pasižiūrėjus XV-XVI a. Vakarų Europos šokių, bus galima jų ir pasimokyti. Vilniaus teatras „Lėlė“ rodys Algio Mikučio spektaklį „Pasaka apie vėžliuką“ Žanio Gryvos kūrinio motyvais. Brolija „Viduramžių pasiuntiniai“ pristatys XVII a. karybos meną, visus norinčius įtrauks amatų konkursai ir viduramžių žaidimai. Vakare Europos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muziką atliks senosios muzikos ansambliai iš Lietuvos ir Baltarusijos.
Rugpjūčio 25 dieną šventinius renginius Rotušės aikštėje tęs lėlių teatro „Avilys“ spektakliai „Pagrandukas“ ir „Princesė ir Kiauliaganys“, patyrę knygrišiai pristatys knygų įrišimų rekonstrukcijas iš LDK valdovų ir didikų bibliotekų rinkinių. Ir antrąją šv. Baltramiejaus mugės dieną netrūks viduramžių šokių ir muzikos. Numatomas renesansinių kostiumų pristatymas, kurį ves archeologė Daiva Steponavičienė.
1495 m. šv. Baltramiejaus dienos (rugpjūčio 24-osios) išvakarėse Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmojo LDK cecho statutą. Vilniaus auksakalių cechui buvo suteikta valdovo privilegija. Nuo tada rugpjūčio 24-oji Vilniaus amatininkams tapo atmintina diena: būtent tą dieną vykdavo svarbiausios cechų iškilmės.