Vilniuje vykstančios konferencijos dalyviams R. Masiulis pristatė biomasės svarbą energetikoje bei valstybės veiksmus ir planus šioje srityje.
„Šilumos negalime pakeisti importu - turime ją gaminti Lietuvoje. Todėl pradėjus didėti kainai buvome labai pažeidžiami“, - priminė R. Masiulis. Tuomet, kai padėtis tapo itin sudėtinga, šilumos gamybos sektoriuje pradėti diegti biokuro deginimo įrenginiai. Tą daryti skatino ir valstybė.
Įvardyti pasiekimai
2000-2015 metais įrengta iš viso daugiau nei 1500 megavatų (MW) galios biokuro deginimo įrenginių, iš jų 600 MW finansuota iš ES fondų. Vien 2007-2013 metais investicijos siekė 225 mln. eurų, iš jų beveik 89 mln. skirta iš ES fondų.
2012 metais įvyko lūžis: šilumos kaina pradėjo mažėti. Prie to prisidėjo išaugęs biokuro naudojimas, vėliau – ir atpigusios dujos. Per trejus metus šildymas atpigo maždaug ketvirtadaliu.
„Energetikoje neįprasta, kad mažėtų resursų kainos. Tuo tarpu Lietuvoje pastaraisiais metais pigo šiluma, mažėjo dujų ir elektros kainos. Galbūt ateityje šiuos laikus prisiminsime kaip išskirtinai gerus. Tikiuosi, kad mums pavyks išlaikyti kainas žemame lygyje“, - kalbėjo R. Masiulis.
Energetikos ministras pridūrė, kad ieškodamos išeičių iš sudėtingų situacijų Lietuvos įmonės įgyja unikalios patirties. Ši patirtis padeda kurti naujas technologijas bei didinti šalies eksportą. Taip nutiko ir biomasės sektoriuje: lietuviškos technologijos sėkmingai skinasi kelią į užsienio rinkas.
„Linkiu nesustoti, nešti savo vėliavą į kitas šalis ir stiprinti mūsų valstybę“, - konferencijos dalyviams linkėjo R. Masiulis.