Trečiadienį pasaulinėje valiutų rinkoje JAV doleris stiprėjo prieš didesnę daugumą porininkių. Tačiau brangimas buvo veikiau techninio pobūdžio, kadangi pagrindinei pasaulio rezervinei valiutai rinkoje spaudimas išlieka nemenkas.
Vakar labai svarbių makroekonominių naujienų nebuvo sulaukta. Ilguoju laikotarpiu rinkos dalyvius ko gero ir toliau veikia lūkesčiai dėl bazinių palūkanų didinimo perspektyvų. Federalinis rezervų bankas (FED) įvardinamas kaip realiausias kandidatas pats paskutinis didinti palūkanas. Regis JAV ekonomikos atsigavimas nebus taip trokštamos V formos ir FED bus priverstas ilgiau laikyti žemą skolinimąsi. Be to, JAV ekonomikai ir valiutai greitai atsigauti nepadės ir jos pagrindinis variklis – vartotojai. Pastarieji ir taip yra prislėgti didelių skolų. Palūkanų padidinimas juos visiškai pražudytų.
Šiandien posėdžiaus Europos ir Anglijos centriniai bankai (ECB ir BoE). Nors vienareikšmiai prognozuojama, kad palūkanos nebus liečiamos, tačiau mažumėlę nerimo įnešė Australijos centrinis bankas, kuris pirmasis padidino bazines palūkanas. Sekančio palūkanų didinimo labiausiai tikėtina sulaukti Norvegijoje. Rinkos dalyviai šiandien labiausiai lauks ECB ir BoE vadovų komentarų .
Pastaruoju laiku komentarų iš ECB netrūksta. Tikėtina, kad J.C. Trichet vėl pasikartos, jog mano palūkanas esančias tinkamame lygyje, taip pat gali pareikšti pakartotinius nuogąstavimus dėl silpnėjančio JAV dolerio. Be to, tikimasi išgirsti ir apie galimus ECB planuojamus veiksmus dėl euro zonos bankams skiriamų specialiųjų vienerių metų trukmės paskolų. Dėl brangstančio euro sprendimas apie dar vieną paskolų dalinimo konkursą gali būti atidedamas iki lapkričio mėnesio.
Iš BoE vadovo M.King rinkos dalyviai gerų žinių nelabai tikisi. D.Britanijos ekonomika nerodo laukiamų prisikėlimo ženklų. Sprendimas didinti finansinių aktyvų supirkimo programą jau buvo priimtas rugpjūčio mėnesį. Investuotojai lauks galimų komentarų apie svarą ir jo perspektyvas, taip pat ieškos galimų užuominų apie bazinių palūkanų mažinimo tikimybę.
JAV startavo kompanijų rezultatų skelbimo karuselė. Vakar paskelbti aliuminio gamintojos „Alcoa“ veiklos rezultatai pranoko analitikų lūkesčius. Nuo nuotaikų akcijų rinkoje daug priklausys ir pokyčiai valiutų rinkoje. Fondų rinkoje tikėtina sulaukti svyravimų, kadangi neaišku kuo labiau vadovausis investuotojai: ar vien analitikų lūkesčiais, ar realiais uždarbiais, kurie bus lyginami su praėjusio ketvirčio rezultatais. Veiklos rezultatai gali būti laikomi signalu apie dabartinius ir ateities ūkio pokyčius.
EUR/USD valiutų poros kursas trečiadienį smuktelėjo 0.17% iki 1.4692. Prekybos metu kurso pasiektas aukščiausias lygis siekė 1.4737, žemiausias - 1.4651. Šiandien Azijos prekyboje EUR/USD kilo aukštyn ir buvo pasiekęs dviejų savaičių aukštumas – 1.4774. Kursą veikė investuotojų lūkesčiai susiję su globalios ekonomikos atsigavimu, netiesioginės įtakos turėjo sulaukti geri Australijos darbo rinkos duomenys. Šiandien be ECB posėdžio iš JAV bus sulaukta savaitinių bedarbių paraiškų.
GBP/USD kursas pakilo 0.6% iki 1.5969, EUR/GBP nusileido 0.5% iki 0.9200. D.Britanijos vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas pakilo iki 71 punkto - aukščiausiai nuo 2008 metų balandžio. Šiandien svarą labiausiai veiks BoE sprendimai ir komentarai.
USD/JPY kursas vakar nusileido 0.2% iki 88.63. Dienos metu buvo pasiekęs 88.0 lygį, ties kuriuo sulaukė stiprios pirkėjų paramos. Šiandien Azijos prekybos sesijoje kursas toliau keliavo žemyn ir svyravo ties 88.34 lygiu. Vakar USD/JPY vėl sujudino Japonijos finansų ministro komentaras, kad intervencijos į rinką galimybę jis matąs tik tuomet, jei kursų judėjimas taps chaotiškas ir nenormalus.