Artritu sergančių žmonių fondo teigimu, žaliojoje arbatoje yra gausu polifenolių – antioksidantų, kurie, kaip manoma, mažina uždegimus ir lėtina kremzlių naikinimą.
„Tyrimai taip pat rodo, kad kitas žaliojoje arbatoje esantis antioksidantas, moksliškai vadinamas epigallocatechin-3-galate (EGCG), blokuoja molekulių, kurios sukelia reumatoidiniu artritu sergantiems žmonėms sąnarių pažeidimus, gamybą“, – rašoma fondo pranešime.
Klivlando klinikos darbuotojai sako, kad „maistas yra vaistas“, tad jeigu kovojate su artrito skausmas, turite pasirūpinti tinkama mityba, kuri pasižymi gausiomis antioksidacinėmis, priešuždegiminėmis ir analgetinėmis savybėmis, kartu su bet kokiais vaistais ar kitais gydytojo rekomenduotais gydymo būdais.
Artritas gali būti susijęs ir su daugiau nei 100 skirtingų medicininių būklių, kurioms yra taip pat būdingas sąnarių skausmas, patinimas ir sustingimas. Reumatoidinis artritas yra vienas iš labiausiai paplitusių susirgimų. Tai – autoimuninė būklė, kuri reiškia, kad sutrikus imuninei sistemai ji pradeda atakuoti sąnarius.
Sergant reumatoidiniu artritu gali būti sunku atlikti netgi įprastas, kasdienes užduotis. Laimei, yra daug įvairiausių būdų, kurie padeda palengvinti ligos sukeliamus simptomus.
NHS teigia: „Reumatoidinis artritas yra ilgalaikė būklė, sukelianti sąnarių skausmą, patinimą ir sustingimą. Jis dažniausiai pažeidžia rankas, pėdas ir riešus.
Kartais gali būti laikotarpių, kai simptomai pablogėja, o tokie epizodai yra vadinami paūmėjimais. Neretai gali būti sunku numatyti paūmėjimą, tačiau gydant ligą, galima sumažinti jų skaičių ir ilgalaikį sąnarių pažeidimą arba visai jo išvengti.“
Artrito paveikiamos sritys
Sveikatos apsaugos įstaigos teigimu, kai kurie reumatoidiniu artritu sergantys žmonės taip pat susiduria ir su problemomis kitose kūno dalyse arba jaučia bendresnius simptomus, tokius kaip nuovargis ir svorio mažėjimas. Pasak jų, reumatoidinio artrito liga – neišgydoma.
„Visgi, ankstyva diagnozė ir tinkamas gydymas daugeliui žmonių, sergančių šia liga, gali leisti atsikvėpti kelis mėnesius ar net visus metus nuo ligos paūmėjimų. Tai gali jiems padėti gyventi visavertį gyvenimą ir tęsti nuolatinį darbą“, – rašoma pranešime.
Anot „Mayo“ klinikos, apie 40 procentų žmonių, sergančių reumatoidiniu artritu, taip pat susiduria su simptomais, kurie visai nepaliečia sąnarių. Teigiama, kad dažniausiai paveikiamos sritys yra štai šios:
oda, akys, plaučiai, širdis, inkstai, seilių liaukos, nervinis audinys, kaulų čiulpai, kraujagyslės.
Taip pat pranešime rašoma, kad jaučiantys nuolatinį diskomfortą ir turintys patinusius sąnarius žmonės turėtų kreiptis į savo gydytojus, rašoma express.co.uk.
Britų dietologų asociacija sako, kad svarbiausia norint užtikrinti sveiką ryšį tarp mitybos ir artrito, reikia sureguliuoti svorį:
„Dėl antsvorio kai kurie specializuoti vaistai tampa neveiksmingi, gali padidėti ligos aktyvumas arba gali būti uždelsta remisija. Jei sveriate daugiau nei turėtumėte, pabandykite atsikratyti antsvorio derindami sveiką mitybą su reguliaria mankšta.“