Rokiškietės Rimantės (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) tėtis birželio 22-ąją būtų minėjęs šešiasdešimtą savo jubiliejų. Deja, gegužės 8-ąją 59-erių sulaukusiam vyrui trūko aorta ir dėl sukelto vidinio kraujavimo vyras mirė. Vis dėlto šiai dienai moteris yra įsitikinusi, kad jos tėčiui nebuvo laiku suteikta reikalinga pagalba ir dėl to ji kaltina Utenos ligoninės medikus.
Lemtingi gegužės aštuntosios įvykiai prasidėjo, kai Rimantės tėvai leido laiką Zarasų rajone esančioje jų sodyboje. Sveikata iki tol nesiskundęs vyras vieną rytą nutarė išvažiuoti pažvejoti, kadangi tai buvo jo vienas mėgstamiausių užsiėmimų.
Utenos ligoninėje išrašė siuntimą
„Nepraėjo nė pusvalandis, kai jis grįžo. Išlipo iš automobilio visas baltas, skundėsi, kad jam negera. Mama iš karto iškvietė greitąją pagalbą, kuri atvažiavusi suleido jam vaistų ir niekur jo nevežė. Sakė, kad praeis, nors jam labai skaudėjo nugarą ir pilvo apačią“, – pasakoja moteris.
Rimantė pasakoja, kad tuomet jos tėtis atsigulė pailsėti, o pasijutęs šiek tiek geriau, nutarė, kad reikia važiuoti namo link Rokiškio. Deja, vos išėjus į lauką, vyras susmuko.
„Mama antrą kartą iškvietė greitąją pagalbą. Jie pasakė, kad jie gali nuvežti į Utenos arba Visagino ligoninę. Tėvai pasirinko Utenos ligoninę. Čia jį priėmimo skyriuje apžiūrėjo, pasakė, kad kažkas blogai su storąja žarna ir paleido namo. Skausmus tėtis kentė tikrai didelius.
Išrašė jam siuntimą į Rokiškio ligoninę ir patį paleido ant gatvės su daiktais. Jis kentė tokius skausmus, argi nereikėjo paciento patiems nuvežti į kitą ligoninę?“, – retoriškai klausia tėčio netekusi rokiškietė.
Rokiškyje nustatė plyšusią aortą
Pasiimti tėtį iš Utenos ligoninės Rimantė nuvažiavo kartu su savo vyru. Moteris tikina, kad kelionėje pirmyn-atgal jie užtruko daugiau nei tris valandas. Nuvežus tėtį į Rokiškio ligoninę, moteris išgirdo, kad jos tėčiui yra plyšusi aorta ir prasidėjęs kraujavimas.
„Kai mano tėtį peršvietė echoskopu, pasakė, kad jis visas skęsta kraujuose. Rokiškio gydytojai jį staigiai operavo, pavyko šiek tiek sustabdyti kraujavimą. Po operacijos tėčiui prasidėjo antras kraujavimas, buvo iškviestas reanimobilis iš Panevėžio. Deja, nespėjo jis atvažiuoti.
Rokiškyje chirurgas pasakė, kad Utena turėjo operuoti mano tėtį, jis jau Utenoje buvo su kraujuojančia aorta. Sakė, kad nugriuvus kieme, jam ji tuomet ir plyšo“, – nusivylimo neslepia moteris.
Rimantė patikina, kad ji taip pat bandė pati susisiekti ir su Utenos ligoninės gydytojais, tačiau moteriai iki šiol niekas nekelia telefono ragelio:
„Skambinau į priėmimo skyrių, atsiliepė moteris ir patikino, kad tą dieną ji nedirbo ir padėti man negali. Tada bandžiau skambinti į administraciją visais įmanomais numeriais, niekas nekelia. Visur tas koronavirusas“, – mąsto Rimantė.
Ligoninė siūlo kreiptis į įstaigą
Susisiekus su Utenos ligoninės atstovais, jie patikino, kad konkrečios situacijos negali komentuoti dėl paciento duomenų apsaugos:
„Taip pat norime informuoti, kad visais atvejais, kai pacientas ar paciento artimieji mano, kad medicinos įstaigoje gavo nekokybiškas sveikatos priežiūras paslaugas, pacientas ar paciento artimieji turi kreiptis į įstaigą. Tokiu atveju administracija inicijuoja medicininį auditą, kurio metu nuodugniai išsiaiškinamos visos aplinkybės“.