• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį toliau nagrinėjo riaušių prie Seimo bylą. Teismo posėdyje parodymus davęs vienas kaltinamųjų, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas teigė, jog į pareigūnus metė ne akmenis, o žvyro saują. Vyras nurodė tai padaręs dėl to, kad pareigūnai į žmones purškė dujas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį toliau nagrinėjo riaušių prie Seimo bylą. Teismo posėdyje parodymus davęs vienas kaltinamųjų, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas teigė, jog į pareigūnus metė ne akmenis, o žvyro saują. Vyras nurodė tai padaręs dėl to, kad pareigūnai į žmones purškė dujas.

REKLAMA

A. Misiūnas į teismo posėdį buvo atvežtas pareigūnų konvojaus, kadangi vyras dėl vengimo dalyvauti teismo posėdžiuose yra suimtas.

Kaltinamasis, duodamas parodymus teisme, teigė, kad 2021 m. rugpjūtį „sėdėjo internete“ ir pamatė transliacijas apie tai, kas vyksta prie parlamento rūmų. A. Misiūnas tvirtino, jog pats nuvyko prie Seimo, buvo apipurkštas dujomis, metė žvyrą į pareigūnų pusę.

„Stovėjau, stovėjau. Daug pareigūnų buvo. Vienu metu atvažiavo sunkvežimis, išlipo pareigūnai be ženklų, be nieko. Balionai uždėti pas juos didžiausi buvo, pareigūnai pradėjo purkšti dujas. Pataikė ir man. Aš susinervinęs paėmiau ten žvyro ant žemės ir mečiau“, – dėstė A. Misiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras nurodė nesupratęs, į kokio pobūdžio renginį atvyko.

„Nesidomėjau, nesupratau. Pamačiau įvykį, kurį transliavo žiniasklaida, ir pagalvojau, kad reikia nuvažiuoti pasižiūrėti“, – tvirtino A. Misiūnas.

REKLAMA

Teisėjui Mindaugui Striaukui atkreipus dėmesį į tai, kad ikiteisminio tyrimo metu fiksuota, jog A. Misiūnas į pareigūnus mėtė akmenis, pats kaltinamasis kartojo, jog dabar susivokė, kad tai buvo žvyro sauja, o ne akmenys.

A. Misiūnas, paklaustas, kodėl į pareigūnus metė žvyrą, tikino, jog tai padarė, supykęs dėl pareigūnų veiksmų.

„Jie (pareigūnai – ELTA) visur purškė, net nežiūrėjo, kur. Nesąžininga. (...) Aš afekto būsenoje paėmiau ir mečiau. (...) Įžūlus pareigūnų elgesys – tas mane ir paskatino taip elgtis“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Kaltinamasis į prokurorų ir kitų proceso dalyvių klausimus atsakinėti atsisakė.

A. Misiūnas buvo paskutinis riaušių prie Seimo byloje apklaustas kaltinamasis.

Vilniaus miesto apylinkės teismas spalio 23 d. nutarė, kad A. Misiūnas turi būti suimtas, paskelbta jo paieška. Šis sprendimas buvo skundžiamas, tačiau aukštesnės instancijos teismas paliko galioti anksčiau priimtą nutartį.

A. Misiūnui anksčiau taikyta kita kardomoji priemonė, tai yra namų areštas, tačiau ši pakeista į suėmimą, atsižvelgiant į tai, kad kaltinamasis neatvyksta į teismo posėdžius, nebendradarbiauja su jį atvesdinti turinčiais pareigūnais (klaidina pareigūnus, neatsiliepia į skambučius, pakeitė gyvenamosios vietos adresą ir apie tai niekam nepranešė), sąmoningai sudaro įvairias kliūtis pareigūnams (neatidaro durų, neįleidžia į aptvertą teritoriją ir pan.), kad šie negalėtų jo atvesdinti į posėdžius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat atkreipiamas dėmesys, jog kaltinamajam anksčiau už nedalyvavimą posėdžiuose skirtos baudos 300 ir 500 eurų baudos.

ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. A. G. Astrauskaitei pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.

REKLAMA

Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs A. Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, kovinio sporto atstovas A. Misiūnas.

Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir VST pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

REKLAMA

Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų