• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį toliau nagrinėjo kaltinamųjų, jų gynėjų prašymus apklausti papildomus liudytojus byloje. Teisme sulaukta ne vieno prašymo apklausti buvusį policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą, vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę, kitus politikus ir pareigūnus, tačiau šie prašymai buvo atmesti.

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį toliau nagrinėjo kaltinamųjų, jų gynėjų prašymus apklausti papildomus liudytojus byloje. Teisme sulaukta ne vieno prašymo apklausti buvusį policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą, vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę, kitus politikus ir pareigūnus, tačiau šie prašymai buvo atmesti.

REKLAMA

Vienas kaltinamųjų Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, teismo prašė byloje apklausti buvusį Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovą Ričardą Pocių, kuris 2021 m. rugpjūtį ėjo minėtos tarnybos vadovo pareigas.

ELTA primena, kad 2022 metų spalį tarp vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės ir tarnybą palikusio buvusio VST vado R. Pociaus įsiplieskė viešas konfliktas, kurio metu R. Pocius pasidalijo informacija apie 2021 m. rugpjūtį prie Seimo vykusias riaušes. Anot jo, tarnybos buvo gavusios įspėjimus apie riaušių grėsmę gerokai anksčiau, tačiau galimiems neramumams nesiruošė, o net ir riaušių metu surinkus pajėgumus, jų malšinimui niekas nevadovavo. Generolas taip pat teigė po riaušių iš ministrės ne kartą sulaukęs reikalavimo trauktis iš tarnybos vadovo pareigų ir patyrė mobingą bei žeminimą.

Vis dėlto teismas netenkino A. Kandroto-Celofano prašymo byloje apklausti R. Pocių.

„Kol kas teismui nėra nurodyti jokie aiškūs duomenys, kuriuos šitas liudytojas galėtų nurodyti, kurie būtų reikšmingai susiję su kaltinimais“, – teismo sprendimo motyvus nurodė teisėjas Mindaugas Striaukas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip paskelbė M. Striaukas taip pat atmesti ir kitų kaltinamųjų, jų gynėjų prašymai byloje apklausti vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę, vidaus reikalų viceministras Vitalijų Dmitrijevą, buvusį policijos generalinį komisarą R. Požėlą.

REKLAMA

Teismas prie bylos grįš kitų metų sausį

Teismui trečiadienį toliau garsinant bylos medžiagą, paskelbta, kad šiame procese padaryta pertrauka, kadangi dalis bylos medžiagos yra likę Vilniaus apygardos teisme. Bylos medžiaga bus galutinai pagarsinta kitame teismo posėdyje.

Teisėjas M. Striaukas pareiškė, kad byloje galima ruoštis baigiamosioms kalboms ir paklausė prokurorų, ar jie savo baigiamąsias kalbas galėtų pradėti sakyti gruodžio 4 d.

REKLAMA
REKLAMA

Prokuroras Remigijus Matevičiaus paprašė teismo skirti daugiau laiko pasiruošti baigiamosioms kalboms. Jis šį prašymą argumentavo, pabrėždamas, kad byla yra didelės apimties. Prokuroras prašė teismo baigiamąsias kalbas byloje pradėti sakyti kitų metų vasario 5 d.

Teismas galiausiai nutarė, kad prie bylos sugrįš kitų metų sausio 29 d. Tuomet bus pradėtos sakyti baigiamosios kalbos.  

ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas.

Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir VST pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

REKLAMA

Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.

PADUGNĖS abu. ta kaulėta ir buka kaip autobusas koncentracijos stovyklos prižiūrėtoja, ir šitas jos rankinuko nešiotojasm šiknos ir šūdų laižytojas
Kad neišsižiotų,ko nereikia?!Nes jeigu išsižios,iškart bus aišku,kas organizavo ir davė nurodymus vykdyti?!
Tai kas organizavo?Dabar rankas plaunasi.Ačiū,kad jų nebėra seime.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų