Bendrovė teigė, kad aptarnavimo centras, esantis netoli Satu Marės miesto šiaurės Rumunijoje, netoli sienos su Ukraina ir Vengrija, turėtų pradėti veikti iki balandžio pabaigos.
Šis centras „atliks pagrindinį vaidmenį palaikant Ukrainoje naudojamų vakarietiškų kovinių sistemų operacinę parengtį ir užtikrinant jų logistinį aptarnavimą“, sakoma „Rheinmetall“ pranešime.
Naujajame centre galėtų būti aptarnaujami „Leopard 2“ tankai, kuriuos Vokietija neseniai pristatė Ukrainai, taip pat savaeigės haubicos, pėstininkų kovos mašinos „Marder“, šarvuotos transporto priemonės „Fuchs“ ir kariniai sunkvežimiai.
„Rheinmetall“ pridūrė, kad šiame centre taip pat būtų galima aptarnauti NATO kovines transporto priemones, ir teigė, kad tai leistų Aljanso rytiniam flangui „sutrumpinti reakcijos laiką“.
„Svarbiausias „Rheinmetall“ rūpestis – suteikti NATO pajėgoms ir Ukrainai geriausią įmanomą paramą šioje kritinėje situacijoje“, – sakė „Rheinmetall“ generalinis direktorius Arminas Pappergeris.
Vienos dienos vizito į Bukareštą atvykęs Vokietijos kancleris Olafas Scholzas palankiai įvertino „Rheinmetall“ pranešimą, o Rumunijos ir Vokietijos bendradarbiavimą remiant Ukrainą apibūdino kaip „labai, labai intensyvų“.
„Visada ieškome būdų, kaip galėtume skatinti mūsų, europiečių ir NATO sąjungininkų, bendrų problemų sprendimą, – sakė jis žurnalistams, pridurdamas, kad būtina, jog įranga būtų remontuojama netoli Ukrainos sienos.
Vokietijos karinės technikos bendrovės „Rheinmetall“ ir „Krauss-Maffei Wegmann“ pernai birželį Jonavoje atidarė karinės technikos aptarnavimo centrą „Lithuania Defense Services“ (LDS).
Šis centras teiks logistines ir technines priežiūros paslaugas Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų turimoms kovinėms transporto priemonėms, tuomet pranešė Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė.