„Aš atsipalaidavau... Gyvenimas Europoje toks lengvas, be streso ir patogus. Austrės 6 eurai už kg, mocarela 1 euras, baltasis „Sauvignon“ vynas 3,5 euro... Skrydžiai Šengeno zonoje praktiškai nemokami.
Liepsnoja tegul iki pamatų ta Rusija, ponų ir vergų šalis. Aš stengiausi ją pakeisti, tačiau tai buvo neįmanoma. Aš be galo laiminga, kad dabar nesu rusų gulage, o laisvėje. Ir po 40-mečio mano laimingas gyvenimas tik prasideda. Ir tai yra absoliučiai neįkainojamas dalykas“, – savo „Instagram“ paskyroje rašė rusų opozicijos aktyviste po 2022-ųjų įvykių tapusi moteris.
Žodžiai „ponų ir vergų šalis“ yra paimti iš rusų klasiko M. J. Lermontovo kūrinio „Sudie, neprausta Rusija“.
Metė iššūkį režimui
M. Ovsianikova išgarsėjo kuomet kovo 14-ąją, praėjus kelioms savaitėms po Rusijos plataus masto puolimo Ukrainoje pradžios, tiesioginiame eteryje pasirodė su karą smerkiančiu plakatu. „Pervyj kanal“ ji dirbo nuo 2003-ųjų, bet praėjus kelioms dienoms po įvykio ji išėjo iš darbo.
Netrukus jai buvo iškelta byla dėl „melagingos informacijos skleidimo“. Moteris buvo sulaikyta, jai buvo iškeltos kelios bylos. Dar po kelių mėnesių ji sudalyvavo vieno žmogaus antikariniame pikete Maskvos centre.M. Ovsianikova buvo dar sykį sulaikyta, jai buvo paskirtas namų areštas. Tačiau moteris, kartu su dukra, pabėgo į Vakarus ir pasiprašė prieglobsčio Prancūzijoje.
Rusijoje teismai jai už akių skyrė 8,5 metų įkalinimą. Šiuo metu ji su dukra gyvena Europoje, dalyvauja Rusijos opozicijos renginiuose.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
- norint, kad Rusija būtų taiki kaimynams reikia ją išdeginti plynai ir dar stebėti dvi užsėtas kartas.