• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šakių r. Būblelių kaimo gyvenvietė dar neseniai buvo viena patraukliausių Šakių rajone, o čionykščių daugiabučių gyventojų gyvenimas priminė rojų. Graži aplinka, ramybė, erdvūs butai, nieko nekainuojančios maudynės mokyklos baseine, pigi šiluma.

REKLAMA
REKLAMA

Rojui Būbleliuose nebuvo lemta suklestėti, nelemta buvo Būbleliams tapti socialiai remtinų šakiečių šeimų rezervatu. Užtat aukso gyslą čia užtiko sukčiai.

REKLAMA

Virtualus pirkinys

Vadinamajame pirmame daugiabutyje praėjusią vasarą kartu su dukterimis du butus už 30 tūkstančių litų nusipirkusi 58 m. prieniškė Lina Lučkienė pasmerkta rūsčiai ir šaltai žiemai naujame būste. Silpnos sveikatos moteris elektrine krosnele šiek tiek pasišildo kambarį, kuriame miega. Į kitą kambarį ji kojos nekelia, į virtuvę užbėga bado spaudžiama, apie vonios malonumus nedrįsta nė svajoti.

REKLAMA
REKLAMA

Pavasarį abi dar Airijoje gyvenusios L.Lučkienės dukterys Giedrė ir Vilma butus Būblelių kaime nusižiūrėjo internete. Per internetą derėjosi su butų savininkais Kaune gyvenančiais tėvu ir sūnumi. Šie taip pat internetu prisiuntė saulėtų buto nuotraukų. Susižavėjusi vaizdais Giedrė paėmė banko paskolą, prisidėjo varganą namelį Prienų rajone pardavusi motina, ir nedelsdamos pervedė pinigus pardavėjams. Tik persikėlusi gyventi į Būblelius Lina nuėjo į rūsį ir apstulbo: „Kur po namu žadėti katilai“. Pasiteiravo kaimynų, šie negalėjo atsistebėti jos naivumu: „Tu ką, nežinojai, kad centrinio šildymo nėra, mes butus ir vandenį šildomės krosnelėmis patys, o jūsų butuose radiatoriai kabo dėl vaizdo, niekur neprijungti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tylėti verčia baimė

Taip ir gyvena sunkia cukrinio diabeto forma serganti moteris šaltyje. Rudenį ji tikėjosi, kad pinigų krosnelei parveš Kalėdų į namus grįšianti duktė Giedrė. Naujos aplinkybės pakeitė merginos planus. Airijoje pinigai iš dangaus nebebyra, be to, ji padeda užsienyje valytojos darbo nebetekusiai ir į Lietuvą turėjusiai sugrįžti seseriai bei jos trims vaikučiams. „Vargiai pakaktų penkių tūkstančių litų tai krosniai nusipirkti, neturėčiau kuro, o prašyti kieno nors pagalbos man gėda“, - prisipažino nuo pašalpos iki pašalpos vos galus sudurianti moteris.

REKLAMA

Ji savo lediniame bute stengiasi būti kuo mažiau. „Dieną vaikštau po lauką, važiuoju pas gydytojus, vakare nueinu pas kaimynus pasišildyti, arbatos pas juos išgeriu“, - sako Lina. Skriaudą ir šaltį moteris pamiršta darbuodamasi. Pasiuvo užuolaidas visiems keturiems laiptinės langams, įstiklino suskilusį laiptinėje langą, pati susidėjo langus balkone.

REKLAMA

Kauniečius, taip begėdiškai įsiūliusius dukterims beverčius butus, L.Lučkienė mačiusi kartą Būbleliuose. Iš kaimynų moteris girdėjusi, ko šie vyrai vėl lankosi. Pusdykiu įsigytą dar vieną butą jie ketina šiek tiek paremontuoti ir jį parduoti už 25 tūkst. litų. „Radiatoriai ten taip pat kabo, bet jie prie nieko neprijunti. Matyt, tikisi susirasti kvailų ir jiems iškišti butą kaip su visais patogumais. Nedrįsau jiems ką nors sakyti, bijau“, - sakė vieniša moteris. Samdytis advokatų ir ieškoti teisybės moteris neturi už ką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parduoda dovanotą?

Anksčiu pats tame name, kuriame L.Lučkienė nesėkmingai nusipirko butą, gyvenęs Kudirkos Naumiesčio seniūnas Vincas Puida apie nesąžiningą kauniečių sandorį girdėjo iš žmonių. Seniūnas nerimauja, kad apgautųjų gali būti dar daugiau. „Kai tokie žmonės įjunka butus supirkinėti užkampiuose, gera nesitikėk“, - sako vyras ir neatmeta, kad kauniečių užmačios Būbleliuose dar nesibaigė.

REKLAMA

Seniūnas taip pat neslepia girdėjęs kalbų, esą internete pasirodė skelbimas, kad Būbleliuose už solidžią kainą parduodamas keturių kambarių butas. Žmonės šneka, kad tai galįs būti daugiavaikei Aurelijos Boksberger šeimai jo padovanotas butas. Prieš kelerius metus nusipirkę Kudirkos Naumiestyje namą Puidai nusprendė savo butą padovanoti daugiavaikei šeimai. Prieš metus Aurelija su vaikais ir sugyventiniu išvažiavo į Airiją, ten gauna pašalpas ir grįžti nesvajoja.

REKLAMA

Bute, kurį Puidai padovanojo ir kuris dabar stovi tuščias, šalčio kęsti nereikėtų. Jame įrengta krosnis. A.Boksberger krosnies įrengimas nekainavo. Daugiavaikė motina buvo viena iš keturiolikos pirmo daugiabučio gyventojų, kurių butams savivaldybė užpraeitą rudenį nupirko šildymo krosneles-katilus, įrengė dūmtraukius. Krosnelės nebuvo sumontuotos tik tuose butuose, kuriuose šeimininkai tuo metu negyveno ir kuriuos vėliau pusvelčiui nusipirko spekuliantai iš Kauno.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Butai privatūs, namas - niekieno

V.Puidai širdį skauda ne tik dėl to, kad žmonės apgaudinėjami, o ir dėl to, kas atsitiko su kitu Būblelių daugiabučiu. Keturių aukštų name vienoje iš dviejų jo laiptinių plėšosi skersvėjai. Durys bei jų staktos

išdraskytos, radiatoriai, plautuvės, vonios išplėštos ir išvilktos metalo supirkėjams.

REKLAMA

Nenusiaubta tik viena laiptinė, kurią savavališkai užrakino ir viename iš butų gyvena pusamžis vyras. Nei jo vardo, nei pavardės gretimo namo kaimynai nežino ir vadina jį nuo seno prilipdyta pravarde - „raudonveidžiu“. Bute, kuriame gyvena vyras, kaip ir visame pasmerktame name, jokio šildymo nėra. Kuo vyras šildosi, niekas nežino. Užtat gerai žino, jeigu tik „raudonveidžio“ neliktų, likusi namo dalis taip pat būtų nusiaubta.

REKLAMA

„Iš kosmoso niekas neatskrenda, tai vietinių darbas. Šio namo likimas galėjo būti kitoks, o dabar, juokas pro ašaras, bet kito kelio nematau, kaip tik jį susprogdinti“, - trauko pečiais Kudirkos Naumiesčio seniūnas, aprodydamas tai, kas liko iš dar neseno pastato. Pasak seniūno, priimti sprendimus dėl piktžaizde tapusio daugiabučio neturi teisės nei seniūnija, nei savivaldybė. Tai gali tik susitarę jo butų savininkai, o kai kurių pėdsakai ir iš Šakių rajono dingę.

REKLAMA
REKLAMA

Komentaras

Algimantas Damijonaitis, Šakių rajono mero pavaduotojas:

Liūdna žiūrėti į kitados gražų 20 butų namą, virtusį vaiduokliu. Kiekvienas iš tų butų turi šeimininką, jie patys savo turtą apleido. Savivaldybė anksčiau ketino atgaivinti namą, pigiai išpirkti iš savininkų butus, juos sutvarkyti, įrengti socialinius būstus. Kai tik savininkai išgirdo apie galimą pirkimą, vienas trisdešimt, kitas penkiasdešimt tūkstančių paprašė. Neapsimoka. Pinigus, kuriuos galėtume panaudoti butuose krosnims įrengti, turėtume atiduoti pasipelnyti norintiems jų savininkams. Namas miršta. Gaila, bet toks yra lietuvių mentalitetas - jeigu negali pasipelnyti, geriau tegul sugriūva.

Šakių savivaldybė turi Būblelių atgaivinimo viziją, ją siejame su atgimstančiu Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriumi. Mokykla stipriai stojasi ant kojų, laukiame 14 milijonų litų Europos lėšų, jos turėtų pakeisti ir mokyklos aplinką. Labiausiai jaudina išgriautas keturių aukštų namas, priklausantis savivaldybei. Ten buvo 20 butų, o dabar kaip po karo - išdraskyta, išplėšyta. Jeigu gausime Europos paramą, tikimės atstatyti, gal kokį viešbutėlį įrengsime. Be paramos jokių permainų nėra ko tikėtis, nėra jokios kitos programos, kurią galėtume Būbleliams pritaikyti, pati savivaldybė pinigų neturi.

Tikimės, kad gyvenamąjį namą, kuriame savivaldybė turi du butus, pavyks išsaugoti.

Dalia Byčienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų