Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) prezidentas Remigijus Šimašius priėmė Liberalų sąjūdžio (LS) pasiūlymą tapti Lietuvos Respublikos teisingumo ministru. Ministro darbą R. Šimašius pradės po kelių savaičių, iki tol jis toliau dirbs institute, vėliau jį pakeis naujas vadovas, kurio kandidatūra šiuo metu svarstoma.
„Pasiūlymas buvo netikėtas ir kartu savalaikis. Rimtai jį apsvarstęs, supratau, kad tai bus solidus reformatoriškas kabinetas, turintis šansą išvesti Lietuvą iš daug metų trukusio pribrendusių reformų vilkinimo. Po savęs palieku tvirtą profesionalų komandą turintį Lietuvos laisvosios rinkos institutą, kuris toliau įgyvendins savo misiją. Ministro postas suteiks galimybes įgyvendinti tas idėjas, prie kurių iki šiol teko nemažai dirbti institute. Visų pirma, tai skaidrumo ir atsakingumo teisėkūroje užtikrinimas. Taip pat dereguliavimas tiek ministerijos kuruojamose srityse, tiek kitose, kur žmonės laukia teigiamų pokyčių“, - LLRI pranešime cituojamas būsimasis ministras.
R. Šimašiui dėl ministro posto teko konkuruoti su 2000-2001-aisiais Teisingumo ministerijai vadovavusiu Gintautu Bartkumi.
Aiškindamas R. Šimašiaus kandidatūros pasirinkimą Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis vakar sakė: „Tai nėra žmogus iš to vadinamojo teisininkų luomo arba teisinės sistemos ir todėl jo rankos yra laisvos įgyvendinti pertvarkas būtent teisingumo srityje, o antras dalykas – mes neabejojame R. Šimašiaus intelektualiniu potencialu ir visada žinojome ir žinome, kad jo nuoseklus požiūris į įvairiausius valstybės gyvenimo reiškinius atitinka ir mūsų partijos politinę programą“.
Dr. Remigijus Šimašius Lietuvos laisvosios rinkos prezidento pareigas ėjo nuo 2006-ųjų metų. Remigijus pradėjo talkininkauti institutui kaip savanoris, dar būdamas teisės studentu, o 1995 metais oficialiai papildė LLRI analitikų komandą. Jis apsigynė teisės daktaro disertaciją 2002 metais, šiuo metu Vilniaus universitete Teisės fakultete dėsto teisės teoriją.
Be LS, savo atstovų naujojoje Vyriausybėje turės Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Tautos prisikėlimo partija (TPP) ir Liberalų ir centro sąjunga (LiCS).
Daugiausia – 7 – ministrų portfelius ir premjero postą pagal koalicinį keturių partijų susitarimą gavo TS-LKD: finansų, ūkio, žadamą įsteigti energetikos, užsienio reikalų, krašto apsaugos, socialinės apsaugos ir darbo bei žemės ūkio.
TPP teko Seimo pirmininko postas, Aplinkos ir Kultūros ministerijos, LiCS – Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijos.