• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas (LPSIGK) prašo generalinio prokuroro pradėti ikiteisminį tyrimą dėl sveikatos apsaugos įstaigų vadovų savavaliavimo tarnybinėmis pareigomis ir prievarta verčiančių darbuotojus keisti darbo sutartis. Prašoma pasidomėti ir kitų visuomenės sveikatą ir saugumą, gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas turinčių užtikrinti pareigūnų elgesį.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak LPSIGK pirmininko Zigmo Vaišvilos, Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos veiksmai, nusprendus 11 proc. sumažinti sveikatos apsaugos sistemos finansavimą, nedovanotinai toleruojami. "Tai precedento neturintis ir neteisėtas ir galimai nusikalstamas vykdomosios valdžios atstovų savavaldžiavimas, visiškas valstybės autoriteto ir pasitikėjimo valdžia, įstatymais praradimas", - rašoma kreipimesi į generalinį prokurorą Algimantą Valantiną, Prezidentą Valdą Adamkų, Seimo Pirmininką Arūną Valinską, Premjerą Andrių Kubilių.

REKLAMA

Kreipimesi pabrėžiama, kad Vyriausybė ir Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnai verčia sveikatos apsaugos įstaigų vadovus, o šie neteisėtai, pažeisdami Darbo kodekso, kolektyvinių sutarčių ir darbo sutarčių reikalavimus bei sąlygas, savavaliaudami savo tarnybinėmis pareigomis, prievarta verčia sveikatos apsaugos darbuotojus esą savanoriškai keisti darbo sutartis mažinant darbo užmokestį arba varo pavaldžius darbuotojus nemokamų atostogų, per kurias šie verčiami dirbti savo darbą. Nepaklūstantiems šiems neteisėtiems darbdavio reikalavimams grasinama atleidimu iš darbo bet kokiu pretekstu, apsimestiniais reorganizavimais ir pan.

REKLAMA
REKLAMA

Z. Vaišvila atkreipia dėmesį, kad sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai taip pat verčiami daryti galimai nusikalstamas veikas - jie verčiami atostogauti nemokamai, o atostogų metu verčiami dirbti savo darbą. Darbuotojai, ypač chirurgai, nelaimės atveju gali užsitraukti baudžiamąją atsakomybę, atostogaujantys ir tuo pat metu dirbantys medikai privalo pasirašyti nedarbingumo pažymėjimus ar vaistų receptus arba versti kolegas pasirašyti už juos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Tokio pobūdžio veiksmai gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę tiek šiuos veiksmus atliekantiems, tiek šiuos veiksmus verčiantiems daryti asmenims. Tokiems Vyriausybės nariams ir uoliems jų neteisėtos valios vykdytojams ne vieta eiti atsakingas pareigas, o galimai nusikalstamos veikos turi būti ištirtos. Dėl šių galimai nusikalstamų veikų prašome pradėti ikiteisminį tyrimą. Šie neteisėti ir galimai nusikalstami veiksmai atliekami ne tik medikų, bet ir teisėsaugos pareigūnų, kitų viešąsias paslaugas teikiančių asmenų, užtikrinančių visuomenės narių sveikatą ir gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas, visuomenės saugumą, atžvilgiu", - rašoma kreipimesi.

Klubas reikalauja skubiai sustabdyti šiuos vykdomosios valdžios ir įstaigų vadovų veiksmus, išsiaiškinti jų iniciatorius ir vykdytojus, atleisti juos iš darbo dėl akivaizdaus piktnaudžiavimo jų tarnybine padėtimi, ištirti jų galimai nusikalstamas veikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų