Jie galės elektroniniu būdu sudaryti nuomos ar panaudos sutartis, pateikti prašymus jas įregistruoti Nekilnojamojo turto registre, taip pat pateikti prašymus įregistruoti juridinius faktus apie šeimos turtą bei bendrąją jungtinę sutuoktinių nuosavybę.
„Kitus metus pasitinkame į Registrų centro savitarną perkeldami paslaugas, kurios sulaukia didelio klientų dėmesio, ir tikimės, kad tai padės sutaupyti klientų laiką“, – pranešime sakė Registrų centro paslaugų vystymo direktorė Diana Vilytė.
Anot jos, klientai internetu galės sudaryti ir kvalifikuotu e. parašu pasirašę ir apmokėję iškart įregistruoti nuomos ar panaudos sutartį, taip pat pateikti prašymą išregistruoti juridinį faktą apie jau pasibaigusią sutartį ar nutraukti sutartį dar nepasibaigus jos terminui.
„Nuomos sutarčių registravimas šiais metais įgavo pagreitį. Iki šiol jas įregistruoti ir tokiu būdu paviešinti faktą apie sudarytą nuomos sutartį buvo galima tik pateikus prašymą fiziškai Registrų centro padalinyje, siunčiant jį elektroniniu ar įprastu paštu. Šių sutarčių sudarymas ir įregistravimas savitarnoje gali dar labiau paskatinti jų registravimą, o kartu ir užtikrinti dėl to atsirandančią apsaugą tiek nuomininkams, tiek turto savininkams“, – teigia D. Vilytė.
Įregistruoti nuomos ar panaudos sutartis taip pat bus galima atvykus į RC padalinį, siunčiant e. paštu ar įprastu paštu. Pateikti prašymus įregistruoti juridinius faktus apie šeimos turtą bei bendrą jungtinę sutuoktinių nuosavybę Nekilnojamojo turto registre gyventojai galės ir pas notarą.
Registrų centras tvarko pagrindinius valstybės informacinius išteklius – valstybės registrus ir informacines sistemas. Šiuo metu jis 10 valstybinės reikšmės registrų ir apie 20 informacinių sistemų.