Seimas trečiadienį nusprendė, kad kosultacinis referendumas dėl nacionalinės valiutos – lito pakeitimo euru rengiamas nebus. Liberalų demokratų pateiktą atitinkamą Seimo nutarimo projektą balsavo 37 parlamentarai, prieš – 16, dar 28 Seimonariai susilaikė.
Dar šiemet surengti patariamąjį referendumą dėl euro įvedimo pasiūlė opozicinė Liberalų demokratų frakcija. Jos siūlymą savo parašais parėmė 42 įvairių Seimo frakcijų atstovai.
Liberalų demokratų partijos pirmininkas Rolandas Paksas sakė, jog tokio nacionalinės svarbos klausimo sprendimas kaip prisijungimas prie euro zonos, kuris turės nemažos įtakos tolesniam valstybės gyvenimui, turi būti priimtas kartu su visais valstybės piliečiais.
Valdančiosios daugumos atstovai raginimus surengti referendumą dėl euro įvedimo įvertino skeptiškai. Darbo partijos frakcijai atstovaujantis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Jonas Lionginas iniciatyvą paskelbti referendumą dėl euro įvedimo laiko populistiniu liberaldemokratų žingsniu.
Pasak Socialdemokratų partijos frakcijos seniūno Juozo Oleko, Lietuvos rinkėjai jau balsuodami dėl narystės Europos Sąjungoje (ES) pasisakė ir už euro įvedimą.
"Kolegų siūlomas konsultacinis referendumas daugiau susijęs su politinės saviraiškos ieškojimais", - yra sakęs J. Olekas.
Lietuvių tautininkų sąjunga, pritarusi liberaldemokratų iniciatyvai, pasiūlė Seimui priimti nutarimą ne dėl patariamojo, bet dėl privalomojo referendumo.
Lietuva tikisi įsivesti eurą nuo 2007 metų sausio 1 d.
ELTA, OMNI naujienos