Klaipėdoje butą su šeima įsigijusi ir įsirengusi R. Mauricienė socialiniuose tinkluose parodė, kaip naujieji namai atrodė prieš remontą ir po jo. Vaizdo įraše matyti, kad būstas įgijo modernų ir minimalistinį stilių, kuriame dominuoja šviesūs, neutralūs tonai.
Įrengimas užtruko ilgiau, nei tikėjosi
Su naujienų portalu tv3.lt apie buto įrengimo procesą kalbėjusi Reda pasakojo, kad įsigijusi būstą tikėjosi, jog remontą pavyks atlikti per pusmetį, tačiau viskas užtruko iki pusantrų metų. Viena iš priežasčių – gerų meistrų paieška, šeimai tapusi tikru iššūkiu.
„Su vienais meistrais pasisekė, tačiau buvo tokių, dėl kurių visas procesas mums gerokai užsitęsė. Buto įrengimo eigoje turėjome keisti baldininkus, kurie išeikvojo begalę mūsų laiko. Kai taip nutinka, tenka ieškoti naujų meistrų ir visą projektą derinti iš naujo. Tuo labiau, kad mūsų butas nėra standartinis, visi staliukai, vonios, lovos buvo gaminti pagal individualius užsakymus.
Surasti gerus meistrus, kurie dirbtų iš širdies, siektų aukšto rezultato ir vertintų kokybę – svarbiausia užduotis įrenginėjant būstą. Galiausiai mums pavyko, bet teko gerokai paplušėti“, – teigė ji.
Dėmesį skyrė kiekvienai detalei
Reda pripažino, kad procesą lėtino ir tai, jog šeima itin preciziškai įrenginėjo naujus namus, daug dėmesio skyrė kiekvienam kampeliui.
„Norėjome, kad viskas atrodytų estetiškai ir tvarkingai, troškome, kad derėtų ir užuolaidos, ir lovos, ir jų užklotai. Derinome net tokias detales, kaip durų rankenėlės, jungtukai, o visa tai užtrunka“, – kalbėjo vizažistė.
Džiaugiasi vienu sprendimu
Pasak R. Mauricienės, ji itin džiaugiasi priimtu sprendimu turėti interjero dizainerės pagalbą šiame procese: „Tai išties geras dalykas, sutaupantis daug laiko ir padedantis priimti teisingus sprendimus. Darant namų remontą, labai lengva pasimesti rinkoje, tad reikia turėti pagalbininką, kuris nukreips teisinga linkme.“
Numatytą biudžetą viršijo 3 kartus
Reda atskleidė, kad būsto įrengimui numatytą finansų ribą viršijo net 3 kartus. Tai lėmė ir ne itin palankus metas, ir didžiulis šeimos noras susikurti svajonių namus.
„Butą nusipirkome ir pradėjome remontuotis per patį kainų kilimo piką, tad numatyti finansai buvo viršyti 3 kartus. Bet sau negaila. Kai perki pirmąjį būstą, esi jaunas, dažnai tiesiog norisi savo kampelio, nelabai sureikšmini detalių.
O mes jau esame vyresniame amžiuje, išlaukėme momento, kai galime pirkti, ką norime, o ne tai, ką leidžia kišenė. Tad ir išleidome daug, nes troškome išpildyti savo norus“, – tikino R. Mauricienė.
Dėl kiekvieno žingsnio tarėsi su šeima
Kaip pasakojo ji, namų įrengimo darbai nebuvo vien tik ant moters pečių – kiekviena detalė buvo derinama su vyru, sutuoktiniai bandė įgyvendinti visų šeimos narių norus.
„Su vyru daug apie tai kalbėjomės, pasidarėme sąrašus, ko abu tikimės iš naujų namų. Ir spalvas rinkome, ir visa kita darėme kartu, todėl nekilo jokių problemų ir šiandien turime rezultatą, kuriuo džiaugiamės. Abu turėjome vienodą viziją, o jei dėl kažko abejodavome, įtikindavome vienas kitą ir prieidavome prie vieno sprendimo“, – dalijosi pašnekovė.
Turi rekomendacijų kitiems
Pasiteiravus, ką patartų žmonėms, ateityje dar tik įsirenginėsiantiems būsimus namus, R. Mauricienė išskyrė keletą pamokų, kurias pati išmoko šiame procese.
„Iškart rekomenduoju turėti omenyje, jog biudžetas bus didesnis, nei esate nusimatę. Žinoma, visų poreikiai skirtingi, ne visi gali įgyvendinti savo norus, tačiau bet kokiu atveju biudžetas dažniausiai visada gaunasi didesnis, nei žmonės nusimato.
Be to, jei meistrus rinksitės pagal kitų rekomendacijas, svarbu suprasti, kad visi kokybę suvokia savaip. Kas vienam atrodo gražu ir kokybiška, kitam gali atrodyti visai kitaip, todėl svarbu tai įsivertinti“, – patarė ji.
Reda taip pat rekomendavo apsišarvuoti kantrybe ir skirti laiko gerų meistrų paieškai, o jiems dirbant prižiūrėti procesą: „Realybė tokia, kad žmonės gali suniokoti jūsų būstą, t.y. užkliūti, sudaužyti, subraižyti ir galiausiai neprisipažinti, kad tai padarė. Todėl rekomenduoju vykstant darbams būti objekte arba surasti žmogų, kuris viskas prižiūrėtų.“