R. Erdogano teigimu, sulaukę „S-400“ smūgio jų aviacijai turkai „be jokios abejonės, tai vertintų kaip agresijos aktą prieš mūsų suverenitetą ir mūsų teisės ginti savo suverenitetą pažeidimu“. Galimybė, kad Turkijos lėktuvai bus apšaudomi virš Sirijos dangaus, yra reali, teigia jis, ir tai privers Turkiją „pateikti atsakomąsias priemones“.
„Mums nereikia atsiprašinėti dėl įvykio, kuriame mes esame teisūs“, – sakė Turkijos užsienio reikalų ministras M.Cavusoglu. Jo žodžius „CNN“ patvirtino ir šios šalies prezidentas R. Erdoganas, pažymėjęs, kad atsiprašyti turėtų „ta pusė, kuri pažeidė Turkijos oro erdvę“.
„Nenorėtume eskaluoti įtampos regione ir nenorime prie to prisidėti. Tačiau įtampos didėjimą skatina tie, kas palaiko Sirijos (režimą)“, – sakė R.T.Erdoganas, komentuodamas Rusijos pranešimą apie Sirijoje dislokuotą zenitinių raketų kompleksą S-400.
Kalbėdamas su prancūzų televizija „France24“ R. Erdoganas pareiškė, kad po to, kai rusų „Su-24“ numušė turkų aviacija, jis norėjo aptarti situaciją su rusų prezidentu Vladimiru Putinu, tačiau V. Putinas neatsakė į jo skambutį ir neperskambino (šią informaciją vėliau neigė Rusijos URM vadas Sergejus Lavrovas).
Lapkričio 24-ąją Turkijos karinių oro pajėgų naikintuvas F-16 numušė rusų šturmo lėktuvą Su-24. Rusijos lėktuvai pastaruoju metu dažnai pažeidinėjo Turkijos oro erdvę, į ką šios šalies oficialiosios institucijos ne sykį atkreipė dėmesį. Rusijos pusė tvirtina, kad jų lėktuvas nebuvo įskridęs į turkų oro erdvę. Abu pilotai spėjo katapultuotis iš pamušto lėktuvo, tačiau leidžiantis parašiutu vieną jų – lėktuvo vadą Olegą Peškovą nušovė Sirijos pasienyje įsikūrusių turkmėnų grupuočių smogikai, šturmanas Konstantinas Murachtinas po specialios gelbėjimo operacijos buvo išgelbėtas ir pristatytas į rusų karinę bazę Hmeimime.