• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio vaiduokliu virtusią Pilėnų mikrorajono mokyklą užsimota reanimuoti. Daugiau nei dešimtmetį statomos, griaunamos, perprojektuojamos švietimo įstaigos statyboms užbaigti Savivaldybė viliasi pritraukti ne tik valstybės biudžeto, bet ir privačių investuotojų lėšų.

REKLAMA
REKLAMA

Iki balandžio 10-osios Savivaldybės darbo grupė turi pateikti skaičiavimus dėl naujos švietimo įstaigos reikalingumo.

REKLAMA

„Aiškėja, kad ir Pilėnų mikrorajonas, ir Stetiškės plėsis, o švietimo įstaigos šioje miesto dalyje nėra. Statomas pastatas didelis, galbūt jame galėtų tilpti ne tik mokykla ir laisvalaikio užimtumo centras ar panašiai“, – mano vicemerė Gema Umbrasienė.

Tačiau mero pavaduotoja neturi vilčių, kad per keletą metų pavyktų užbaigti mokyklą vien už valstybės investicijų programos skiriamas lėšas.

REKLAMA
REKLAMA

Net ekonominio pakilimo metais iš šios programos strateginiams šalies objektams būdavo atseikėjama po 5–6 mln. Lt, Pilėnų mokyklai kasmet nubyrėdavo tik apie 2–3 mln. Lt. Skaičiuojama, kad užbaigti statyboms reikia apie 22 mln. Lt.

„Iš investicijų programos per metus realiai Panevėžys Pilėnų mokyklai gali tikėtis iki 3 mln. Lt. Tokiais tempais statybos tęstųsi dar dešimtmetį. Per tiek laiko pamatai ir tai, kas jau pastatyta, pasens“, – „Sekundei“ teigė G.Umbrasienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar viena nereikalinga

Atgaivinti Pilėnų mokyklą užsimoję politikai neatmeta, jog paspartinti statybas galėtų privatus kapitalas.

Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojo Dainiaus Ožalo nuomone, Panevėžyje būtų galima pritaikyti Vilniaus patirtį ir Pilėnų mikrorajone duris galėtų atverti privati švietimo įstaiga.

REKLAMA

Daugiau nei dešimtmetį statomą mokyklą D.Ožalas norėtų matyti užbaigtą iki Europos vyrų krepšinio čempionato.

Dėl miesto opa virtusios mokyklos ateities politikai viliasi tartis su šalies vadovais balandį Panevėžyje vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.

Šiuo metu Panevėžyje veikia 23 bendrojo lavinimo mokyklos. Jose mokosi apie 15 tūkst. panevėžiečių.

REKLAMA

Per pastaruosius šešerius metus kasmet miesto švietimo įstaigos netenka 1040 mokinių. Šiuo metu mieste belikusios tik dvi mokyklos, turinčios daugiau nei 1000 moksleivių.

Švietimo bendruomenė pabrėžia, kad miestui dar viena mokykla nereikalinga, tačiau mano, jog, užuot leidus pinigus kurios nors senos renovacijai, būtų naudingiau užbaigti naujos statybas ir perkelti į ją mokinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Planai žlugo

Apie didžiulės mokyklos reikalingumą prabilta 1994 m., kada Panevėžys buvo antrasis miestas šalyje, turintis daugiausia moksleivių, besimokančių antroje pamainoje. Po ketverių metų pradėta statyti naujoji švietimo įstaiga.

Mokyklą ketinta pastatyti už 33 mln. Lt. Tačiau vietoje planuotos sumos į statybas investuota 13 mln. Lt. Nebegaunant pakankamo finansavimo statybos sustojo.

Daugiau nei prieš dešimtmetį planuota, jog Pilėnuose iškils moderni, su baseinu ir žiemos sodu 1080 vietų mokykla. Dabar apsiribojama 600 vietų švietimo įstaiga.

Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų